Češi za sebou mají úvodní boje ve skupinové fázi Hearthstone Global Games

Úvodní zápasy Hearthstone Global Games má český výběr za sebou. První skupinová fáze se hrála po celou středu, bohužel ale nebyla vysílána živě. Její průběh budete moci sledovat ze záznamu někdy o víkendu, nechcete-li být tedy při sledování ochuzeni o napětí, upozorňujeme vás, že článek obsahuje výsledky našinců.
Česko v HGG 2019 reprezentují Faeli (na fotce) a Jarla
Česko v HGG 2019 reprezentují Faeli (na fotce) a Jarla
PLAYzone.cz

reklama

Období, které se označuje jako offseason, letos naprostá nuda nebude – v Blizzardu se totiž rozhodli vyplnit ho dalším ročníkem Hearthstone Global Games. Pravda, ten se oproti těm minulým dočkal značného zmenšení, o titul bojuje jen 32 států, které navíc reprezentují už jen dvoučlenné týmy, a i když na zúžení startovní listiny doplatili Slováci, Česka se naštěstí nedotkla. Naše barvy na HGG 2019 hájí dvojice Faeli, Jarla a lepší reprezentanty jsme si snad ani nemohli přát. Oba dva se mohou pyšnit titulem mistra ČR (Faeli triumfoval ani ne před dvěma týdny, Jarla vloni), oba patří k hvězdám i na scéně světové a svoji sílu už nyní dokázali i v HGG v úvodní fázi.

Česku se v HGG na úvod zadařilo
Autor: Blizzard Entertainment Česku se v HGG na úvod zadařilo

V té bylo 32 zúčastněných dvojic rozděleno do osmi GSL skupin, v níž čekal na dvě nejlepší postup do další fáze. Česko bylo přiřazeno do skupiny G, kde na ně čekaly výběry Belgie, Turecka a Rumunska. V úvodním utkání Jarla a Faeli porazili Belgičany, v první šanci na postup ale selhali v zápase proti Rumunsku, a tak se přesunuli do spodní části. Tam na ně čekala zase Belgie, se kterou si Češi ale naštěstí poradili i napodruhé, a v turnaji tak naštěstí zatím nekončí. Skupina G bohužel nebyla vysílána živě, utkání z ní ale budete moci sledovat alespoň ze záznamu i tak, na oficiálním Hearthstone Twitch kanále budou zápasy našich borců streamovány někdy o tomto víkendu.

 

reklama

reklama