České a slovenské týmy si zahrají proti světové elitě o milion eur. Kdo bude naši scénu reprezentovat na V4 Future Sports Festivalu?

Jeden z největších turnajů, kterého kdy byla naše československá scéna součástí, to je V4 Future Sports Festival v Budapešti. Kdo všechno se v Maďarsku představí?
eXtatus na MDL Global Challenge
eXtatus na MDL Global Challenge
HLTV.org

reklama

Co to vlastně ten V4 Future Sports Festival je? Půjde o festival zaměřený na počítačové hry, který se uskutečný na konci března v Budapešti. Co je ale nejdůležitější, hlavní program bude tvořit esport turnaj, kde se bude hrát o rovný milion eur! Celý festival je navíc zaměřený na země V4, takže svůj tým budou mít v turnaji nejen Maďaři, ale i Češi, Slováci a Poláci.

Hráči budou soutěžit v hrách CS:GO, League of Legends, FIFA 18 a Clash Royale. Největší show nás ale bude čekat u CSka, pojďme se proto podívat, kdo naše dvě malé zemičky bude reprezentovat v této hře.

Šanci kvalifikovat se na turnaj měl úplně každý - jediné co bylo třeba udělat, bylo přihlásit se do jedné ze dvou československých kvalifikací. Čtyři nejlepší týmy z každé kvalifikace se probojovaly do národního finále, kde se rozhodlo o našich dvou reprezentantech. Ve finále na sebe čekaly jak špičkové týmy typu Trust.Universe nebo Alza.eXtatus, tak i několik malých týmů, které mohli jen a jen překvapit.

 

 

Jako první dokázal postoupit největší favorit, tým Alza.eXtatus, který už nějakou chvíli bojuje taky na evropské frontě. Ti si bez problémů poradili se všemi soupeři, takže postup pro ně byl brnkačka. O dost zajímavější boj nás čekal o druhé postupové místo. Na to si totiž brousily zuby hned tři týmy, postoupit mohl jenom jeden z nich. Tím se stal nakonec tým Dark Tigers, který sice nepatřil na začátku mezi favority, v průběhů kvalifikací ale ukázali, že je nesmíme házet do starého železa a že postup si zaslouží. Oba týmy si tak zajistili místo v Budapešti, kde se utkají o rovný půl milion eur.

Pro ani jeden tým nebude cesta pro 500.000€ snadná - kromě maďarských GameAgents, za které mimochodem hraje slovenská hvězdička Zero, jim bude v cestě stát i vítěz polské kvalifikace, ale hlavně týmy ze světové špičky, které pozvali organizátoři, a právě teprve ty dávají turnaji skutečnou prestiž. Fanoušci se totiž dočkají talentovaných HellRaisers, legendárních Virtus.pro, našlapaných mousesports v čele s Čechem oskarem a hlavně světového supertýmu FaZe Clan, které táhne Slovák GuardiaN.

Od V4 Future Sports Festivalu nás sice dělí ještě víc jak měsíc, už teď se můžeme těšit na obrovskou show světových rozměrů. Na tu si však budeme muset počkat až na 23. března, kdy celý festival vypukne.

reklama

reklama