Co můžeme čekat od Mortal Kombat 11?

Odhalení Mortal Kombat 11 v polovině ledna bylo opravdu povedené stejně jako samotná hra. Co od ní ale můžeme očekávat z pohledu esportu?
Mortal Kombat
Mortal Kombat

reklama

Předtím, než byl Mortal Kombat 11 vůbec představen, lidé vlastně ani úplně nevěděli, že se chystá. Bylo sice jasné, že v Netherrealm Studios se na něčem pracuje, že by se to ale týkalo právě populárního Mortal Kombatu moc pravděpodobně nevypadalo. Vše bylo oficiální až po ceremonii k příležitosti Game Awards 2018, kde byla hra konečně představena.

 

Jenže tento, i když nepochybně velmi povedený a ještě lépe odprezentovaný, trailer komunitě samozřejmě nestačí – hlavní otázka, především pak od kompetitivních hráčů, je ta, jak se bude hra hrát. O herním systému zatím samozřejmě není jasné úplně vše, protože hra vychází až 23. dubna, některé podstatné informace už se ale ven dostaly, především proto. že bylo lidem povoleno nahrávat svoje zápasy během Reveals.

Do hry přichází třeba tzv. Fatal Blow, schopnost, kterou budou moci hráči využít, když jejich životy klesnou pod 30 % nebo také Krushing Blow, což je vlastně trochu rozšířený special move, který se vyvolá, když budou splněny speciální podmínky. Je také jisté, že hra bude mít při vydání 25 hratelných Kombatantů. Hra zkrátka vypadá zajímavě a dle všeho není jediný důvod se obávat, že by měla například více odměňovat defenzivní hráče.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!