Do roku 2020 by měla překročit hodnota esportového trhu miliardu dolarů

Počítačové hraní na profesionální úrovni má opravdu hodně příznivců a do budoucna by tomu nemělo být jinak! Dle agentury Newzoo by dokonce měla hodnota esportového trhu brzy přeskočit hodnotu jedné miliardy dolarů.
Esportu se bude v budoucnosti dařit!
Esportu se bude v budoucnosti dařit!

reklama

Lidé esport stále více sledují, koukají na streamy, čtou novinky a přibývá samozřejmě i samotných hráčů. A tento trend by polevovat neměl! Jak rozebrala agentura Newzoo, esport by měl dokonce růst tak moc, že hodnotu jedné miliardy dolarů překročí již v roce 2020.

Důvod, proč esport takto roste, je samozřejmě způsoben hlavně návalem sponzorů. Investice do gamingu se jim vyplatí především proto, že největší organizátoři turnajů dělají opravdu kvalitní práci. Není divu, na rozdíl od spousty podobných odvětví (včetně klasického sportu) totiž v esportu mají hlasy diváků neskutečnou váhu – kdyby tedy byli fanoušci nespokojení, organizátoři turnajů je opravdu vyslyší.

Růst gamingu lze skvěle sledovat logicky i na takových věcech, jako jsou velikosti prize poolů na různých akcí. Stačí se jen podívat na největší event v Dota 2 The International – v roce 2017 se hrálo o více jak 24 milionů dolarů. Na dalším Internationalu má být prize pool ještě vyšší!

Zpráva o růstu esportu je samozřejmě nejen zajímavá, ale také velmi pozitivní. My doufáme, že se prognóza opravdu naplní a esport poroste stejně raketovým tempem i dál.

reklama

reklama