E-sport oficiálním sportem v Německu?

U našich sousedů v Něměcku se právě řeší otázka, jestli e-sport bude uznán oficiálním sportem jako je fotbal či hokej, nebo bude tento návrh zamítnut.
Prima COOL eSport
Prima COOL eSport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V prosinci minulého roku byla ve Frankfurtu založena první německá e-sport organizace -  The eSport-Bund Deutschland, neboli ESBD. Jejím hlavním cílem bylo udělat e-sport sportem. A právě k dosažení tohoto milníku chybí už pouze souhlas od německé sociálně demokratické strany.

K dění se vyjádřil i sám prezident ESBD, Hans Jagnow:

„Jsou to skvělé zprávy, ale zároveň žádné velké překvapení. Při kladení této otázky bylo hleděno nejen na ekonomickou stránku věci, ale i na tu sociální. E-sport sdružuje lidi, stejně tak jako ostatní sporty, právě proto by měl být oficiálně uznán.“

Další prioritou této organizace je dostat e-sport na olympiádu, na to si ale nejspíše budeme muset chvíli počkat. Sám prezident Mezinárodního olympijského výboru si myslí, že počítačové hry jsou pouze o zabíjení, explozích a dalším násilí. To ESBD odmítá a tvrdí, že existují hry od sportovních simulací až po strategie či střílečky, navíc téměř každá hra má své věkové omezení.

Tento krok není důležitý jen pro německé gamery, ale i pro zbytek světa. Německo je rozvojovou zemí, tudíž se počítačové hry budou brát opět jinak, jednoho dne možná i jako součást každodenního života. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama