E-sport oficiálním sportem v Německu?

U našich sousedů v Něměcku se právě řeší otázka, jestli e-sport bude uznán oficiálním sportem jako je fotbal či hokej, nebo bude tento návrh zamítnut.
Prima COOL eSport
Prima COOL eSport

reklama

V prosinci minulého roku byla ve Frankfurtu založena první německá e-sport organizace -  The eSport-Bund Deutschland, neboli ESBD. Jejím hlavním cílem bylo udělat e-sport sportem. A právě k dosažení tohoto milníku chybí už pouze souhlas od německé sociálně demokratické strany.

K dění se vyjádřil i sám prezident ESBD, Hans Jagnow:

„Jsou to skvělé zprávy, ale zároveň žádné velké překvapení. Při kladení této otázky bylo hleděno nejen na ekonomickou stránku věci, ale i na tu sociální. E-sport sdružuje lidi, stejně tak jako ostatní sporty, právě proto by měl být oficiálně uznán.“

Další prioritou této organizace je dostat e-sport na olympiádu, na to si ale nejspíše budeme muset chvíli počkat. Sám prezident Mezinárodního olympijského výboru si myslí, že počítačové hry jsou pouze o zabíjení, explozích a dalším násilí. To ESBD odmítá a tvrdí, že existují hry od sportovních simulací až po strategie či střílečky, navíc téměř každá hra má své věkové omezení.

Tento krok není důležitý jen pro německé gamery, ale i pro zbytek světa. Německo je rozvojovou zemí, tudíž se počítačové hry budou brát opět jinak, jednoho dne možná i jako součást každodenního života. 

reklama

reklama