ESL One: Cloud9 přes NiP do semifinále

Cloud9 se dokázali dostat přes švédské NiP do semifinále turnaje ESL One Cologne
ESL One - Cloud 9 NiP
ESL One - Cloud 9 NiP

reklama

Americká sestava Cloud9 poráží ve třímapové bitvě Ninjas in Pyjamas a postupují do semifinále ESL One Cologne.

Zápas začal na mapě Train, kde vše odstartoval Patrik "f0rest" Lindberg, jenž zneškodnil hned čtyři hráče Cloud9. Po získání tří kol, se Američané vzedmuli a získali dvě kola. Poté se ale opět projevila skvěle secvičená pětka NiP, jenž dovolili svým soupeřům do konce první části jen pět bodů.

Po změně stran ale začala dominance Cloud9, přesněji hráče Shrouda, který několikrát v různých clutch situacích zdecimoval Švédy.

Mapa Cache je velmi oblíbená u NiP. Za postup ze skupin mohli děkovat právě jí. NiP začali mapu na teroristické straně, nicméně následně se ke slovu třikrát dostali Cloud9. Švédové ale opět prokázali sílu na této mapě a do půlky si udělali pětibodový náskok. 

Po změně stran C9 snížili na krásných 9-10 a vypadalo to, že uvidíme hodně vypjatý duel, nicméně z následujících osmi kol jich NiP vyhráli šest a získali pro sebe map point za vítězství 16-11.

Třetí a poslední mapou, která utkání měla rozhodnout, byl Cobblestone, kde Cloud9 vyhráli první kolo i přesto, že draken rozdal čtyři fragy. Druhé kolo opět patřilo Američanům, nicméně CT strana NiP dokázala získat další kolo na svou stranu. Poté se ale rozjela neskutečná ofenzíva ze strany C9, kteří do konce půlky získali dalších sedm kol.

Po změně stran to vypadalo stejně jako na Trainu, Cloud9 zničili své soupeře po taktické stránce a nepustili je k ničemu, 16-6 pro Cloud9 a vítězství v zápase připadlo na jejich stranu. 

reklama

reklama