ESL One: G2 potvrzují roli favorita, NiP táhne nováček

Třetí série dvojzápasů začala a do boje se dostali aktuální šampióni ESL Pro League G2 Eports a nově složení Ninjas in Pyjamas.
ESL one Cologne - G2 Esports
ESL one Cologne - G2 Esports

reklama

V úvodním zápase třetí série se do hry dostala aktuálně světová dvojka G2 Esports. Francouzští hráči po zisku titulu na DreamHack Summer a ESL Pro League S5 jsou namotivováni potkat ve finále brazilské SK Gaming a zjistit, kdo je aktuálně lepší tým. Čínští TyLoo se svým drakem na prsou naopak o víkendu nepostoupili z PGL kvalifikace na Major a tento turnaj jim tak bude velkou náplastí za to, že se nezúčastní krakowského turnaje.

A právě TyLoo nastoupili do zápasu lépe, než jejich soupeři. Po zisku úvodního kola odskočili na vedení 3-0, načež G2 kontrovali. Čínská sestava ale začala přidávat bod po bodu a než začali jejich konkurenti hrát, vedli už 7-1. G2 Esports ale zabrali, srovnali na 7-7, ale osmé kolo brali TyLoo. 

Po změně stran jsme ale už viděli v akci ty pravé G2. TyLoo dovolili jen jeden bod, na své konto jich přidali rovnou devět a to jim zaručilo první vítězství v rámci dnešního dne.

Ve druhém utkání se do hry dostali Ninjas in Pyjamas, vítězové turnaje z roku 2014. Ti v nové podobě s hráči REZ a draken-em načnuli zápas tak, jako nikdo jiný. Mapa Cache je spíše teroristická mapa, ale NiP získali rychle osm bodů, čímž si zajistili výhru v první půlce.

Po změně stran srovnali Cloud9 na 9:9 po vítězství v prvním kole a dokonce už vedli 10:9, mohutná švédská ofenzíva se ale vzedmula a dokázala otočit stav pěti vyhranými koly v řadě, 14:10. Poslední nádech pro Cloud9 a poslední hřebíček do rakve americkému týmu zatloukl Patrik "f0rest" Lindberg. NiP vyhrávají 16-12!

reklama

reklama