ESL One: SK v trháku poráží OpTic

Brazilští SK Gaming postoupili do semifinále ESL One Cologne po výhře nad OpTic Gaming!
ESL One Cologne
ESL One Cologne

reklama

Celé utkání začalo na mapě Mirage, kterou si vybrali sami SK Gaming. Zápas ale neprobíhal tak, jak si všichni představovali neboť OpTic vléetli na své soupeře mohutnou kanonádou. Dokázali urvat prvních osm kol v řadě a kdo se díval na SK, tak si říkal, že Goliáš spí a jen si se svým Davidem hraje.

SK se dokázali vždy vrátit do hry jen tehdy, pokud někdo dokázal provést clutch nebo zničit soupeřící tým sám. To se podařilo například Fallenovi nebo TACO-vi, nicméně SK v půlce prohrávali 13-2.

Po změně stran sice SK trochu zkoušeli kousnout si do svého protivníka, ale OpTic nenechali nic náhodě. 16-10 pro Američany.

Na druhé mapě jsme se konečně dočkali pravých SK Gaming. Fer vystřílel v úvodním kole hned čtyři hráče a SK se dostali rychle do vedení 5-0. NAF poté rozdal kvadra-kill a sníži na 1-5. SK pak ale do půlky dominovali a za CT získali kromě jednoho kola všechna zbylé body, 13-2 v půlce pro SK.

Po změně stran vyhráli OpTic dvě kola, pak 2 kola SK a následně si svou pětikolovou jízdu zažili OpTic. Ti tak snížili na 9-15, ale v rozhodujícím kole mapy se štěstí přiklonilo na stranu SK, 16-9 a srovnání na 1:1.

Třetí mapa, hrad Cobblestone. Už v minulosti jsme viděli několirkát, jak underdog dokáže vyhrát zápas nad silnějším soupeřem. Nám se zde rodil skvělý scénář, ale na mapě Cache SK ukázali, že herní zkušenosti z velkých Majorů hraje v jejich prospěch. Brazilci začali mapu na Teroristické straně a první kolo se jim nevydařilo. Bodovou rovnováhu ale srovnali hned v dalším kole a díky tomu se dostali do vedení 4-1. OpTic snížili, ale pak přišla dloooouhá řada vítězných kol na stranu SK. Ti uhráli dalších sedm bodů a v půlce vedli 11-4.

Po změně stran sice OpTic vyhráli úvodní kolo a získali tři body, gunround ale patřil SK a ti v pěti dalších kolech dominovali a vyhráli 16-7.

reklama

reklama