ESL One: SK vítězí ve finále nad Cloud9

Brazilští hráči SK Gaming potvrdili svou aktuální formu a stávají se vítězi ESL One Cologne
ESL One - SK vs Fnatic
ESL One - SK vs Fnatic

reklama

V kolínské LANXESS Aréně se ve finále utkaly hned dva americké týmy. Brazilští SK Gaming se střetli s kalifornskými Cloud9, které turnajem táhla kanadská hvězda Shroud. 

Utkání se rozehrálo na mapě Cobblestone, kde jsme mohli vidět takřka jednoznačnou hru od SK. Ty za titulem táhnul Marcelo "coldzera" David, jenž přispěl několika krásnými fragy. Až teprve za stavu 10-2 dokázali Cloud9 najet na pohodovou sérii vítězných kol. Stihli snížit na stav 5-10 a po změně stran se přiblížili na 8-10. První gunround patřil ale týmu SK, kteří odskočili na 13-8 a následně přidali i další tři kola. Vítězstvím 16-9 si zajistili první bod.

Další částí utkání byla mapa Train, kde se Cloud9 začalo dařit už od začátku a s SK hráli hodně vyrovnanou hru. Byl to již výše zmíněný shroud, který dokázal tým držet nad vodou. První dvě kola šla na stranu Cloud9, ale poté se o své přihlásili Brazilci. Ti získali čtyři kola, ale poté několikrát odpověděli Američané. Získali do půlky deset bodů a doufali, že na své mapě si přihrají bod. Po změně stran se ale rozjelo to pravé brazilské peklo. SK získali deset kol v řadě čímž rázem otočili vývoj zápasu. Stav 16-12 pro ně a druhý bod z pěti.

Třetí mapa Inferno přinesla to samé, co na Trainu. Cloud9 se dostali během prvních deseti kol do vedení 9-1, načež teprve poté se dokázali SK vzedmout. Do poloviny utkání snížili na 5-10. Za CT dokázali SK vyhrát jak úvodní kolo, tak i následující tři gun roundy. Rázem se dostali do vedení 11-10, ale Cloud9 opět zabojovali. 14-11 pro ně, ale teprve pak jsme byli svědky toho nejzajímavějšího finále, jaké jsme si mohli přát. SK pěti koly otočili a došli si pro druhý titul ESL One Cologne v řadě!

Konečné pořadí ESL One Cologne 2017

1. místo - SK Gaming, $100,000
2. místo - Cloud9, $40,000
3. místo - Natus Vincere a FaZe, $20,000
5. místo - NiP, Liquid, OpTic a G2, $10,000
9. místo - Fnatic, North, Mousesports, $6,000
12. místo - Space Soldiers, Heroic, Immortals, $3,000
15. místo - Virtus.pro, TyLoo, $2,000

reklama

reklama