ESL Pro League Finals: Kdo se stane světovou jedničkou?

Poslední turnaj roku na Prima COOL je zde a my vám přinášíme vyvrcholení soubojů o post světové jedničky! Budou to brazilští SK Gaming, kteří dominovali po většinu herního roku nebo FaZe Clan, kteří s posilami v průběhu roku několikrát vyšplhali na vrcholek céeskového Olympu?
ESL Pro League Finals - 1

Dvanáct nejlepších týmů z amerického a evropského kontinentu se sjeli do dánského Odense, kde se od pondělního odpoledne připravují všichni na velkou a nelítostnou bitvu. Končí již šestá sezóna ESL Pro League, což je nejprestižnější herní liga ve hře CS:GO. Jen ti nejlepší se pravidelně každý půlrok schází na finálových turnajích, kde šest amerických a šest evropských výběrů bojuje o krásnou trofej vítězů.

Zimní finále ale bude okořeněné ještě trochu více. Brazilští SK Gaming, tak i evropský ALL-STAR tým FaZe Clan mají vlastní malý souboj. Ten tým, který skončí na akci lépe si totiž uchová post světové jedničky do příštího roku! Za evropský tým hraje i slovenská hvězda Ladislav "GuardiaN" Kovács a my rozhodně chceme, aby titul nejlepšího týmu zůstal doma!

FaZe Clan vyhráli naposledy ESL One New York, v Oaklandu byli stříbrní. Jak se jim povede nyní? FOTO: HLTV.org

Skupiny

Základní skupiny se tentokrát losovaly velmi speciálním způsobem. Každý tým totiž mohl vybrat soupeřící tým, se kterým se nechce potkat v základní skupině. Rozlosování je zde:

Na prvních místech po online fázi skončila v EU sestava Fnatic a v NA sestava OpTic Gaming. Prvně jmenovaný tým byl určen do žluté skupiny, druhý do rudé.

- Fnatic posouvají SK Gaming do Rudé Skupiny.
- OpTic Gaming posouvají FaZe Clan do Žluté Skupiny.
- SK Gaming posouvají do Astralis do Žluté Skupiny.
- FaZe vybírají North do Rudé Skupiny.
- Astralis vybírají NiP do Rudé Skupiny.
- North vybírají Team Liquid do Žluté Skupiny.
- NiP vybírají HellRaisers do Žluté Skupiny.
- Team Liquid posouvají Misfits do Rudé Skupiny.
- HellRaisers posílají NRG do Rudé Skupiny.
- Luminosity Gaming se jako zbylý tým posouvají do Žluté Skupiny.

Skupina A (Žlutá)
Fnatic
Astralis
FaZe Clan
Team Liquid
HellRaisers
Luminosity Gaming

Skupina B (Rudá)
SK Gaming
OpTic Gaming
Team North
Ninjas in Pyjamas
Misfits
NRG

Každý tým odehraje minimálně pět utkání, od úterka 5. prosince nás tak čeká kupa zápasů, kterými vás budeme provázet od rána až do večera! První místa ze skupin postoupí rovnou do play off, zatímco týmy na třetích a čtvrtých místech si to rozdají ve čtvrtfinále. Grandfinále je pak plánované na sobotu a tuto BO5 bude komentovat naše oblíbená trojice Marek "shadye" Hovanec, Ivan "Dev1" Lazarov a Ondřej "Lelek" Kvarda.

Vše se bude odehrávat na kanálu ESL_CZSK a po celou dobu budete moci soutěžit o partnerské ceny od společností C-TECH a KFC!

Sledujte živé video od uživatele ESL_CZSK na adrese www.twitch.tv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama