HS COOL liga: Play-off korunovali mistry eEriness

Po několika týdnech je Hearthstone COOL liga konečně za námi a že to tedy bylo něco! Co přineslo její samotné vyvrcholení?
COOL liga
COOL liga

reklama

eEriness MARVO 3:1 Inside Games

Play-off odstartoval souboj mezi vítězem základní části eEriness a postupujícím ze čtvrtého místa Inside Games, od kterého jsme očekávali, vzhledem k vyrovnané síle obou sestav i matchupům, velice napínavé utkání. To se nám nakonec docela i splnilo, eEriness do něj sice vstoupili o trochu lépe, když zvládli vyhrát jak se svým Hunterem, tak Shamanem, oba zápasy byly ale samy o sobě velice těsné, stejně jako ten třetí, který už IG vyhrát zvládli. V dalším, rovněž velice napínavé hře jsme byli opět svědky dlouhého a dramatického souboje, i eEriness ale se svým Mage vyhrát zvládli, a po zápase, který bohužel z obou stran nabídl trochu horší výkony, než jsme čekali, se tak stali prvními finalisty.

CZC.eSuba 2:3 Gifted Gaming

Očekávání před startem dalšího utkání, v němž na sebe narazili v základní části druzí eSubáci a třetí Gifted Gaming, byla velice podobná tomu prvnímu. Matchupově bylo vše rovněž skoro 50/50, a i když je nutné uznat, že sestava eSuby byla nejspíše tou papírově nejsilnější v celém play-off, GG ve skupině ukázali, že hrát umí, a jasné tak rozhodně nic nebylo. Tyto předpoklady samotný vývoj utkání později také potvrdil, oba týmy totiž na úvod zvládly vyhrát se svými Druidy, a když se jim oběma to samé následně povedlo i s Priestem, šlo se po dlouhém souboji až do páté hry. V ní na sebe, stejně jako by tomu bývalo byl v úvodním semifinále, narazil Paladin a Shaman a jako lepší volba se nakonec ukázala druhá jmenovaná classa, s níž o úspěch usilovali GG. PoweR a spol. se tak museli spokojit „pouze“ s děleným třetím místem.

eEriness MARVO 3:1 Gifted Gaming

V grandfinále se tedy potkali GG a eE a už klasicky jsme mohli čekat jen a pouze vyrovnané utkání. To bylo ale tentokrát ještě o něco zajímavější v tom, že po pick/banu jsme se mohli dostat až ke dvěma mirrorům, z nichž jeden dokonce znamenal souboj Highlander Mágů, a bylo tedy jasné, že divácky to tentokrát atraktivní bude maximálně. Po výhře s Druidem z obou stran přišla nejprve ještě řada na střet Priesta a Paladina, v níž uspěla první classa pilotována eEriness, a Mage mirror už tak této sestavě mohl zajistit titul. To se nakonec, i díky nemalé porci štěstíčka, opravdu stalo, a po čtyřech vyrovnaných hrách tak bylo rozhodnuto – titul si odnáší celek eEriness MARVO!

Konečné pořadí Hearthstone COOL ligy:

  • 1. místo: eEriness MARVO (25 000 Kč)
  • 2. místo: Gifted Gaming (15 000 Kč)
  • 3. a 4. místo: CZC.eSuba a Inside Games (5 000 Kč)

reklama

reklama