IEM Oakland: NiP v infarktovém finále vítězí 3:2!

Už dnes v Kalifornii započne skupinová část turnaje IEM Oakland. Z 12 účastníků postoupí do playoff pouze osm, kdo nakonec ujme titul?
IEM - NiP vítězí
IEM - NiP vítězí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Další velká akce je tady! Po době, která patřila díky MČR spíše české scéně, se oči fanoušků CSka otočí do Ameriky, konkrétně do kalifornského Burbanku, kde se odehraje IEM Oakland. Na rozdíl od většiny současných turnajů, základní část tohoto turnaje nebude hrána GSL formátem, ale klasickým round-robin systemém s tím, že jestli se zápas dostane do prodloužení, vítěz bere body pouze dva, poražený si totiž také jeden bod odnese. Na celky na prvním a druhém místě čeká postup rovnou do finále, třetí a čvrté týmy ještě budou bojovat ve čvrtfinále. Ve skupině A vypadají jako hlavní favorité brazilští SK Gaming, skupinu B by zase mohl ovládnout FaZe Clan, za které nastupuje i slovenský sniper Ladislav "GuardiaN" Kovács.

Výsledky prvního dne

Skupina A

Skupina B

Hned první den nepřinesl nic zvláštního, tým FaZe Clan vyhrál jasně všechna svá tři utkání, a SK Gaming, aktuální světová jednička také dominovala. 

Druhý den turnaje vypadal o něco zajímavěji. Už se hrálo o postup do play off naplno, ale anpříklad největší favorité FaZe Clan prohráli hned na úvod s Gambit Gaming 3:16! Evropský supermix se ale otřásl a dokázal vyhrát poslední zápas skupiny, čímž si zajistli postup do semifinále.

V souboji o druhé místo se nakonec radoval další EU mix - OpTic Gaming, kteří se vyšplhali před G2, Gambit nebo Renegades. Třetí místo pak zaujala kazašsko-ruská sestava Gambitů, kteří jen těsně a to díkz prohře v prodloužení postoupili do další fáze turnaje.

Ve skupině A si pak pro vítězství ve skupině dokráčeli Ninjas in Pyjamas, které na turnaji táhne nová hvězda REZ. Druhé místo okupují Cloud9 poté, co dokázali druhý den porazit i SK Gaming a třetí místo patří právě Brazilcům, kteří hned na úvod prohráli s Astralis v hodinu a půl trvající bitvě.

Na koho si vsadíte vy? Sledujte turnaj IEM Oakland s námi od 20:00 na ESL kanále CSGO_CZSK.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama