Scarlett veze z Pchjongčchangu olympijské zlato!

Olympiáda, to je svátek všech sportovců. Už před pár měsíci se ale začalo spekulovat o tom, že by se na olympijských hrách mohlo bojovat také v esportu. Vždyť gaming byl už zařazen jako disciplína pro Asijské hry! Na letošních ZOH ho ale ještě neuvidíme. I když jen pár dní před zahájením oficiální části probíhal v jihokorejském Pchjongčchangu turnaj ve StarCraft II, s podporu od MOV! Jak tento skoro olympijský turnaj probíhal?
StarCraft 2
StarCraft 2
Intel

Hraní počítačových her už dávno není jen sezení za počítačem s brambůrky a kolou. Z dříve volnočasové aktivity se v posledních pár letech vyvinula regulérní disciplína, které hráči věnují většinu svého času. Není tedy divu, že poslední rok, dva se dokonce spekuluje o zařazení esportu mezi normální sporty. No, ano, i když v Česku se ze strany široké veřejnosti hraní nedostává pochopení, jinde ve světě berou hry skoro jako národní sport. Jednou ze zemí, kde má hraní opravdu velikou tradici je Jížní Korea, země, kde se letos konají olympijské hry.

A protože o gamingu jako olympijské disciplíně se v poslední době uvažuje čím dal tím více, jsou ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu skvělým místem na zkoušku, jak by asi tak kombinace hraní a olympiáda mohla dohromady fungovat. Pár dní před oficiálním zahájením her tedy Pchjongčchang hostil turnaj v nejpopulárnější hře Jížní Koreje, StarCraft 2. Ten sice oficiálně spadal do circuitu turnajů IEM, podporu ale organizátoři dostali od samotného MOV a tak se tento turnaj vryje fandům do paměti spíše jako olympijský. 

A kvalitami turnaj olympiádě také odpovídal! Produkce odvedla opravdu skvělou práci a i hráči ze sebe dostali heroické výkony. Nejlepší je ale bezpochyby výsledek. Celý turnaj totiž ovládla žena! A ještě ke všemu ta, co si výhru takhle velkého turnaje bezpochyby zasloužila. Zlato z Koreje veze Scarlett, hráčka, která na první velké vítězství čeká už řadu let. I když na všech turnajích předváděla úžasné výkony, zlato jí vždy o fous uteklo. Nyní už ale jiným výhru nepřenechala a Kanada tak bere první "olympijské" zlato ještě před záhajením samotných her!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama