Silver Snipers: tým z generace vašich prarodičů míří na DreamHack

Průměrný věk hráčů v jejich týmu je 70 let a v CS:GO mají nahráno "jen" něco kolem šedesáti hodin, nic z toho je ale nedokázalo zastavit a svůj sen, totiž probojovat se na letošní Winter DreamHack, dotáhli až do konce. Kdo jsou švédští Silver Snipers ve skutečnosti?
Silver Snipers
Silver Snipers

reklama

Když se řekne profesionální esport tým, většině lidí vytane na mysli obrázek pětice hráčů, věkem okolo dvaceti, kteří na svých progamingových křeslech sedí za nadupanými monitory ještě nadupanějších počítačů. Kdybych vám řekla, ať si na jejich místě představíte svou babičku nebo dědu, nejspíš byste se mi vysmáli, protože mnozí z nich nezvládají ani Aligátora, natož pak notebook, který intuitivně dostali od rodiny předpředminulé Vánoce. Zapnou ho jen s pomocí vašich detailních instrukcí, a to jen aby mohli zas a znovu sledovat čytři alba fotek svých vnoučat a vyplňovat online křížovky. Pět seniorů původem ze Švédska se však tyhle stereotypní představy rozhodlo zbořit jednou provždy. 

Silver Snipers statistiky
Silver Snipers statistiky
Silver Snipers statistiky
Kompletní sestava Silver Snipers i s podrobnými statistikami. Zdroj: lenovo-silversnipers.com

A jak se zdá, svůj plán berou vážně. Jejich coachem totiž není nikdo jiný, než dnes už legendární Tommy "Potti" Ingermarsson, bývalý hráč a zakladatel týmu Ninjas in Pyjamas, který za svou kariéru slavil titul mistra světa už desetkrát. Je zjevné, že i on je rozhodnutý jejich snahu podpořit. Koneckonců, sami tvrdí, že fakt, že je mladí hráčí podceňují, je jejich největší výhodou, neboť právě jejich generace stojí za vznikem dnešního IT světa. "F4 a F5 klávesy pro nás nejsou nic nového, tohle jsme používali ještě v době, kdy nebyli ani myši," komentuje strategii týmu hráčka Knitting Knight. 

Silver Snipers v akci
Silver Snipers v akci! Zdroj: lenovo-silversnipers.com

Na Winter DreamHacku 2017 budou mít možnost prokázat svůj skill během exhibičního zápasu. Jejich cílem není nic menšího než předvést, že gaming obecně není limitovaný pouze na mladé hráče. Stačí málo a s trochou praxe může být zábavou i pro ty starší.  

Autor: Kara Dietiová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!