Team Liquid ovládl ESL Cologne, z Německa si odnáší 1 125 000 dolarů

V Lanxess aréně zaplněné 15 000 diváky včera hráči Team Liquid stvrdili, že světová jednička jsou nyní opravdu oni. Americký tým si bez jediné prohry došel pro zlato a tím si také zajistil vítězství druhé sezóny Intel Grand Slam.
Team Liquid ovládl ESL Cologne
Team Liquid ovládl ESL Cologne
HLTV.org
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejlepší týmy světa v čele s Team Liquid a Astralis se sjely minulé úterý do německého Kolína nad Rýnem, aby si to rozdaly o zajímavé prize money v ESL Cologne, jednom z největších turnajů roku mimo Majorů. Jak bývá u ESL turnajů zvykem se skupinová část odehrála specifickým formátem kombinující GSL a double-elimination pro osm týmů. Na vítěze horního pavouka v těchto skupinách čekal přímý postup do semifinále, ti, kteří to do vyřazovacích soubojů dotáhli až přes lower bracket, ještě museli projít přes čtvrtfinále.

ESL Cologne
ESL Cologne

V základní části nás zajímala především skupina A, ve které bojoval jak Frozen s mousesports, tak GuardiaN s FaZe Clan. Tyto dva celky na sebe dokonce narazily hned v prvním kole a z tohoto souboje vyšel lépe tým zkušeného slovenského snipera. FaZe a mouz se pak ale potkali ještě v druhém kole LB a v BO3 souboji Frozen GuardiaNovi porážku vrátil. V následujícím zápase o postup ale mouz uspět nezvládli, nad jejich síly byli Natus Vincere a do play-off to tak bohužel nedotáhl ani jeden z dvojice domácích zástupců. Vedle již zmíněných Na'Vi postoupily ze skupiny A ještě dva americké celky, přímou cestu do play-off si zajistil Team Liquid, místo ve čtvrtfinále si zase vybojovali NRG. V Béčku pak z horní části pavouka postoupili Astralis a ze spodní NiP s Vitality.

ESL Cologne, skupina A
Autor: PLAYzone.cz ESL Cologne, skupina A
ESL Cologne, skupina B
Autor: PLAYzone.cz ESL Cologne, skupina B

V play-off se na úvod sehrály dvě čtvrtfinalová utkání, ve kterých si dle očekávání bez větších problémů poradili Natus Vincere s NiP a Vitality s NRG. Překvapivá nebyla ani semifinálová výhra Team Liquid nad Na'Vi, o překvapení se ale postarali Vitality, kteří v druhém utkání o místo v grandfinále potvrdili svoji formu a vyřadili Astralis. V BO5 grandfinále tedy nedošlo na vytouženou řežbu mezi aktuální a bývalou světovou jedničkou a soupeře Team Liquid tak dělali Vitality.

ESL Cologne, play-off
ESL Cologne, play-off

A i když se francouzský tým v čele se superstar ZyWOoem snažil, TL svoji pozici před plnou Lanxess arénou výhrou 3:1 potvrdili a k prize money samotného turnaje si tak odnesli ještě 1 000 000 dolarů díky tomu, že svým titulem na ESL Cologne také vyhráli druhou sezónu Intel Grand Slam. Jedna trofej ale nakonec k Vitality putovala i tak, ZywOo si totiž svými perfektními výkony zajistil MVP cenu.
 

MVP si z ESL Cologne odnesl ZywOo
Autor: HLTV.org MVP si z ESL Cologne odnesl ZywOo
Reklama
Reklama