Matěj Novák se chystá pokořit dvacetimetrovou vlnu. Přijel volit prezidenta a přihlásil se na COOL Wave

Matěj Novák je známý český snowboardista, který se zamiloval i do surfingu. A momentálně se zaměřuje na sjíždění velkých vln. O to překvapivější bylo, že jsme ho potkali na prvním a druhém castingu pořadu COOL Wave. Podívejte se na rozhovor.
Matěj Novák
Matěj Novák
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Matěje Nováka zná většina fanoušků extrémních sportů jako snowboardistu, na castingu COOL Wave ho ale poznala i většina přihlášených. "Mám tady spoustu kamarádů, část z nich jsem na surfu sám učil," usmívá se Matěj, který momentálně nežije v Čechách, ale sjíždí vody Španělska. Na severním pobřeží Asturias má svou školu, kde učí surfing.

Surfovat začal v sedmnácti letech možná trochu překvapivě v Norsku, a to ještě úplnou náhodou. Na severu Evropy byl totiž kvůli snowbordování, špatné počasí ho ale s celým týmem zavedlo k fjordu, kde si společně půjčili prkna. Následovalo surfování ve Francii a momentálně sídlí se svým Wild Housem ve Španělsku.

Cool Wave – Matěj Novák o Cool Wave
Cool Wave – Matěj Novák o Cool Wave

Big Waves

Mladý surfař není zrovna ten typ, který by zůstával ve vlnách, jež dobře zná. Momentálně ho čím dál tím víc přitahuje sjíždění tzv. big wave. To jsou vlny, které jsou větší než šest metrů, Matěj má ale našlápnuto na daleko větší masu oceánu.

Už na konci května můžou fanoušci českého surfingu vidět dokument o tom, jak se tenhle Čech pokusí sjet i dvacetimetrovou vlnu. Snímek No Wave Back od režiséra úspěšného dokumentu Choose Your Wave Martina Smékala vypráví i o tom, jak se Matěj dostal do speciální komunity, která big wave sjíždí.

Mezitím se na něj ale podívejte v reality show COOL Wave, kterou uvidíte už v pondělí ve 20.50 na Prima COOL.

NEMÍT OCEÁN JE PRO ČECHY TEN NEJVĚTŠÍ HANDICAP, ŘÍKÁ LEKTOR SURFINGU OTÍK OLIVA

6 VĚCÍ, KTERÉ NEVÍTE O NOVÉM POŘADU COOL WAVE

POZNEJTE 4 LEKTORY SURFINGU, KTERÉ UVIDÍTE NA COOL WAVE

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama