Nemít oceán je pro Čechy největší handicap, říká kouč Otík Oliva na druhém castingu COOL Wave

Po prvním castingu COOL Wave, jenž probíhal na souši, následoval další casting ve vodě. A jelikož nepatříme k národům, které mají to štěstí koexistovat s oceánem, konal se další konkurz na plovárně! Jak to vypadalo v praxi? A jaká byla kvalita soutěžících? Podívejte se na rozhovor s Otíkem Olivou, jedním z koučů COOL Wave.
Otmar Oliva
Otmar Oliva
Lukas Neasi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Bylo to hlavně hodně zábavné, protože něco jiného je surfování v bazénu a surfování v oceánu. Šlo hlavně o to si to užít," říká jeden ze čtyř lektorů surfingu, které budete moct vidět v pořadu COOL Wave. Soutěžící měli za úkol si lehnout na prkno, pádlovat, podplout se surfem bójky, na konci bazénu si museli na prkno stoupnout. I tak se ale v rámci několika úkolů podařilo porotcům rozklíčovat surfaře, kteří mají zkušenosti s oceánem.

Bazén versus oceán

Na druhém konkurzu se našli i takoví, kteří si na surf neuměli ani správně lehnout. "U těchto lidí vidíme potencionál v tom, že s nimi můžeme pracovat a něco je v COOL Wave naučit. Je otázkou, zda dokážeme zkušené surfaře v rámci soutěže ještě nějak dál posunout," zamýšlí se lektor, který bude společně se svou sestrou Terezou Olivovou vyučovat modrý tým na Fuerteventuře.

Cool Wave – Otík Oliva o druhém castingu
Cool Wave – Otík Oliva o druhém castingu

Nejdůležitejší pro surfaře je podle Otíka Olivy znalost oceánu. "Jako Češi nebudeme nikdy dosahovat vrcholové úrovně, ačkoliv můžeme mít nadání. Znát oceán je nejdůležitější, ale znatelný posun českých surfařů za posledních deset let vidím," říká s tím, že většina Čechů se naučila odevzdat do rukou lektorů surfových škol, které jim zaručí rychleji nabité schopnosti, jak zdolat vlny oceánu správně.

6 VĚCÍ, KTERÉ POTŘEBUJETE VĚDĚT O COOL WAVE: PRAVIDLA HRY A SLADKÉ VÝHRY

POZNEJTE 4 KOUČE SURFINGU, KTERÉ UVIDÍTE V POŘADU COOL WAVE

Surfařská reality show COOL Wave

COOL Wave odstartuje 23. dubna ve 20.50 na Prima COOL. Uvidíte souboj plný adrenalinu, kdy se proti sobě postaví surfaři různých úrovní. Účastníci musí překonávat nejen překážky včetně pranků a kanadských žertíků, ale mnohokrát i sami sebe.

VÍCE SE O COOL WAVE DOZVÍTE TADY

Reklama
Reklama