Nemusíte za každou cenu surfovat každý den, abyste byli dobrými surfaři, říká jeden z nejlepších surfařů Alex Zirke

V posledním dílu surfařské reality show COOL Wave přijede dokonce i evropská surfařská legenda Alex Zirke. Ten rozhodne o tom, kdo z osmi Čechů zvítězí v COOL Wave.
Interview s Alexem Zirke
Interview s Alexem Zirke

reklama

Alex Zirke přiletěl na pár hodin ze svého domova na Tenerife, aby rozhodl o tom, jaký tým je v surfování tím šikovnějším.

Alex se narodil sice v Německu, ale vyrůstal na Kanárských ostrovech. Na oceán tak kouká už poměrně dlouho, a tak ho lákají ty největší vlny, o kterých zrovna na Fuerteventuře, kde se COOL Wave natáčel, není nouze. Zirke se už několik let věnuje surfování na tzv. big wave. To znamená, že do vody přichází ve chvíli, kdy jsou vlny větší jak šest metrů. Takovému surfování se věnují už jen desítky surfařů na světě.

Alex tvrdí, že nemusíte být každý den ve vodě, pokud tomu podmínky neodpovídají, stačí se jen koukat a naučit se z oceánu vyčíst to, co jako surfař potřebujete. Poznat oceán je stěžejní znalostí každého surfaře a surfařky.

My jsme se těsně před finálním závodem osmi soutěžících COOL Wave rozhodli usměvavého Alexe vyzpovídat.

Podívejte se na rozhovor:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Cool Wave – rozhovor s Alex Zirke

 

Sledujte COOL Wave na Prima COOL už ve 23.00 v pondělí!

reklama

reklama