Poslední Dexterův zářez: začala finální 8. řada seriálu

Konec nejhodnějšího sériového vraha historie začíná od nedělní desáté večerní na Prima COOL.
Dexter VIII
Dexter VIII
archiv Prima COOL

reklama

Jednou to přijít muselo – i Dexter se po osmi řadách dočkal svého ultimativního konce.

Zatímco v USA tomu bylo loni v létě, Prima COOL finální sezonu začne vysílat od této neděle večer.

První díl se odehrává půl roku po konci řady sedmé. Debra je stále zmáhána vinou za to, že musela zabít LaGuertu, opouští proto Miami Metro a přidává se do řad soukromých oček. Zdaleka tím však nevyřadila všechny své problémy, ba právě naopak.

Její bývalí kolegové, mezi nimiž je i navrátilý Batista, mezitím hledají nového sériového vraha, který obětem odebírá část mozku. I jeho příběh však touto skutečností teprve začíná.

A Dexter? Pro toho zábava startuje poté, co se na scéně objeví psycholožka Evelyn Vogel. Ta totiž tvrdí, že zná jeho minulost a kdysi dávno pomáhala Harrymu sesmolit jeho pravidla, podle nichž Dexter zabíjí...

Dexter VIII - upoutávka 20s

Pomoci psycholožky bude třeba, poslední řada se totiž stále nese v duchu nevyřešených problémů mezi Dexterem a Debrou, která v 7. řadě zjistila, že Dexter zabíjí pro potěšení lidské bytosti.

Zatímco pro ni děsy tohoto zjištění ani zdaleka nekončí, Dexter má na práci jiné věci. Poté, co se mu Evelyn Vogel doslova dostane pod kůži, nakonec souhlasí s tím, že pro ni odhalí nového vraha sezony. Evelyn si totiž myslí, že jde o jednoho z jejích bývalých pacientů.

A celá řada nešťastných příhod plných praní špinavého prádla předešlých osmi řad tak ve finále kulminuje v tragický závěr.

Dexter VIII - upoutávka 15s

A to dokonce ve více smyslech. Úplný konec Dextera je totiž stejně tak kontroverzní, jako sám seriál o sériovém vrahovi. Osmá řada se však přesto dočkala nadprůměrného hodnocení kritiky, konkrétněji 71 % na webu Metacritic. Poslední díl seriálu na kabelovce sledovaly skoro tři miliony diváků.

Zemře Dex? Zemře někdo jiný? Dočkáme se uzavření, nebo vše finišuje na otevřené struně? Na definitivní odpovědi si už budete muset počkat sami.

Dvanáct dílů 8. řady Dextera začíná již touto nedělí ve 22.30 na COOLu.

Dexter VIII - upoutávka 15s 2

(lol)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama