Filmový Tomb Raider vypadá skvěle! Dostane vás nový trailer do kina?

Letošní návrat Tomb Raidera se přímo inspiruje videohrou z roku 2013.
Tomb Raider
Tomb Raider
Warner Bros.

reklama

Premiéra nového Tomb Raidera se blíží a na internetu zuří veliká bitva. Fanoušci původních videoher tvrdí, že je nový film úplně mimo, zatímco (povětšinou) mladší generace jásá, že se tak moc podobá rebootu z roku 2013. Alicia Vikander tudíž nehraje zkušenou prsatou sexbombu v přepálené akční blbině. Místo toho se v kinech objeví mladá Lara Croft, která pátrá po svém otci a zažívá své první nebezpečné dobrodružství.

Bude nový film lepší než dva předchozí? Kdo ví. Jeho tvůrci se ale šikovně drží posledních dvou videoher a čerstvý trailer servíruje jeden povědomý moment za druhým. Zápletka s drsným ostrovem, scéna v řece, eskapáda s padákem... pokud jste nové Tomb Raidery hráli, měli byste být potěšeni. Konečně se totiž nevymýšlejí ptákoviny (filmového Uncharted s náctiletým Nathanem Drake se trochu bojíme), ale "jen" se berou elementy z předlohy a převádějí se na plátno.

Kéž by videoherní adaptace tenhle postup aplikovaly častěji. Vzpomínky na filmový Assassin's Creed totiž pořád ještě bolí...

Tomb Raider dorazí do českých kin 15. března 2018.

reklama

reklama