Prcičky a ty další: vzpomeňte na perverzní teen komedie

Všechny byly lautr o jediném tématu, odlišovaly se jen mírou hnusu. Vzpomínáme na mládí teenagerovských komedií.
Hlavní hrdninky filmu Prci, prci, prcičky
Hlavní hrdninky filmu Prci, prci, prcičky
georgespigot.files.wordpress.com

reklama

V sobotu večer od 22.05 můžete vzpomenout na "loňské sněhy" s teenagerskou komedií Prci, prci, prcičky: Spolek Beta.

Ta je pátým pokračováním prapůvodního otce žánru – Prci, prci, prcičky z roku 1999...

Díl s přídomkem Spolek Beta přišel až v roce 2007 – kdy už sprosté náctileté komedie tolik nefrčely. A dnes, až na výjimečné úchylárny Pařby ve Vegas etc., po nich není už vůbec ani vidu ani slechu. Možná je to fajn, protože tenhle žánr se nikdy nevyznačoval kdovíjakou originalitou.

Pokud jste však vyrůstali na přelomu tisíciletí, jsou pro vás "Prcičky" povinností – stejně jako následující vzpomínka na pětici dalších filmů, které tenhle žánr vyplodil.

Road Trip

Umírněnost a promyšlenost nikdy nepatřily mezi prvky, které se v teen komediích nosily – a tak vznikl i Road Trip z roku 2000, v níž se vysokoškolák Josh de facto omylem vyspí se svou spolužačkou, omylem to natočí, omylem pošle své přítelkyni a pak vyrazí na cestu Amerikou, aby zásilku zastavil... 

Společným jmenovatelem byly ženské hrdinky s křivkami topmodelek, které se z prazvláštních důvodů zaplétaly s mužskými hrdiny, kterým by jeden pro jejich myšlenkové gigantství nesvěřil ani vynesení odpadků. A přesně těchto prvků bylo v Road Tripu dvanáct do tuctu!

Road Trip
Autor: csfd.cz Road Trip

Hele vole, kde mám káru?

Po čase se teen filmy začaly probourávat do prazvláštních žánrových sfér – důkazem za všechny je opilecká sci-fi Hele vole, kde mám káru?, v níž se psychicky i alkoholem postižená dvojice retardů (snad až příliš přesvědčivě zahraná Ashtonem Kutcherem a "prcičkovským" i "roadtripovským" Seannem Williamem Scottem) vydá najít svůj automobil... a skončí se záchranou vesmíru.

Film v bizarnosti překonává snad jen titul Freddyho úlet (v originále zábavněji pojmenovaný jako Freddy Got Fingered), který je tak neuvěřitelně špatný, že je vlastně dokonale zábavný. Doplňujte.

Hele vole, kde mám káru?
Autor: csfd.cz Hele vole, kde mám káru?

Snowboarďáci

Netrvalo dlouho a s filmy pro dospívající se roztrhl šourek i mimo hranice Spojených států – několik jich dokonce vyprodukovala i česká kotlina.

Prim mezi všemi těmi „Panici nanici“ drží – podobně jako v případě Prciček – hned první zástupce, totiž Snowboarďáci, kteří ukázali, že i tady se dá natočit film západního střihu, aniž by šlo o parodii. Čest jejich odkazu!

Snowboarďáci
Autor: snowboardaci-.wz.cz Snowboarďáci

Holky to chtěj taky

V rámci plnění kvót na procento žen ve filmu s teenagerskou komedií přispěchalo na pomoc i Německo. V jejich příspěvku to bylo něžné pohlaví, které hledalo první zásun.

Ani pohled z druhé strany barikády a veškeré orgastické jízdy na kole však nepřišly s ničím neviděným. Vrcholem bylo volné pokračování z pohledu "kluků", jemuž vévodila obézní německá variace na Stiflera!

Holky to chtěj taky
Autor: filmempfehlung.com Holky to chtěj taky

Klub sráčů

Na pomyslném trůnu nejdebilnějších náctiletých filmů však netrůní ani zhůvěřilí Američané nebo fekální Němci, nýbrž staří dobří Britové!

Jejich Klub sráčů je snímkem natolik odpudivým, že by mohl být nominován na Nobelovu cenu za hnus. Mazlavé vymačkávání akné a fekálie samovolně plovoucí turistům do úst patří mezi obrazy, které ve spánku dodnes terorizují nejednoho někdejšího teenagera...

Klub sráčů
Autor: csfd.cz Klub sráčů

Zkrátka a dobře, připomínka čtvrtého dílu Prciček je vlastně ještě normálním počinem. A nejvíce tím, že podobných filmů dnes nevidíme dvanáct do tuctu.

Račte zavzpomínat na pekelná nultá léta v sobotu od 22.10.

(lol)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama