10 fascinujících zajímavostí o slavných filmech

Nikdy není špatná chvíle dozvědět se něco ze zákulisí vzniku slavných filmů.
Fascinující filmové zajímavosti
Fascinující filmové zajímavosti
The Weinstein Company / Warner Bros.

reklama

Film je bezpochyby nejkomplexnějším druhem umění spojujícím všechny myslitelné profese od těch čistě uměleckých až po technické, jakými může být doprava, zásobování nebo ekonomické či marketingové zajištění produkce. Stačí sledovat závěrečné titulky velkých filmů a počítat stovky jmen, které se míhají před očima.

Vznik každého filmu je tak příběhem sám o sobě. Soustředí se na ně twitterový účet Film Facts, z něhož vybíráme a překládáme ty nejzajímavější příspěvky z poslední doby.

Pro film Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) chtěl George Miller za střihačku svou ženu Margaret Sixel. Když se ho zeptala proč, protože nikdy předtím nestříhala akční film, řekl Miller: „Protože, kdyby to dělal nějakej chlápek, vypadalo by to jako každý jiný akční film.“

Šla do toho a nakonec za střih filmu získala Oscara.

Chadwick Boseman stihl během svého dlouhého boje s rakovinou tlustého střeva natočit sedm filmů. R.I.P. legendo!

Keanu Reeves věnoval 70 % ze svého honoráře 31,4 milionu dolarů za čtvrtý Matrix na výzkum leukémie.

Štáb si při natáčení Návratu Jediho dobíral Admirála Ackbara a jeho podobu, že je fakt ošklivá.

Režisér ho odmítl změnit s vysvětlením: „Myslím, že je dobré říct mladým, že dobří lidé nevypadají vždycky dobře a že špatní lidé nejsou nutně škaredí.“

Když pracoval na Aladinovi, tak Robin Williams volával Stevenu Spielbergovi, aby ho rozveselil při natáčení Schindlerova seznamu.

„Udělal patnáctiminutový komický výstup po telefonu. Nikdy se nerozloučil... prostě zavěsil v momentě, kdy mě nejvíc rozřechtal. Jak pán.“

Chris Evans nosil boty vydávající se za holé nohy, když natáčel bosé scény ve filmu Captain America: První Avenger.

Když natáčel scénu pro film Nespoutaný Django, přiznal Leonardo DiCaprio, že má problém používat tak často slovo negr. Samuel L. Jackson si ho vzal stranou a řekl mu: „Ty zm*de, vždyť je to pro nás jen další všední den. Pojďme, žádnej stres.

Animátoři společnosti Dreamworks, kteří selhali na jiném projektu, bývali posíláni pracovat na Shrekovi. Byl známý jako Gulag a zaměstnanci říkali té zkušenosti, že byli zeshrekováni.

Nakonec vydělal 484 milionů dolarů a stal se prvním filmem Dreamworks, který vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film.

Když Henry Cavillovi poprvé zavolali, že bude hrát Supermana, nezvedl to, protože byl zrovna příliš zaměstnaný hraním World of Warcraft.

Quentin Tarantino říká, že Hans Landa v Hanebných panchartech je nejlepší postavou, jakou kdy napsal, a že film skoro nenatočil, protože nemohl najít správného herce.

Týden předtím, než to chtěl definitivně vzdát, dorazil na konkurz role Christoph Waltz.

Pro film Karlík a továrna na čokoládu (2005) se Tim Burton rozhodl v jedné scéně nepoužívat digitální efekty a místo toho nechal vytrénovat 40 veverek, aby loupaly ořechy na pásový dopravník.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!