10 zajímavostí o slavných filmech, o kterých jste asi nikdy neslyšeli

Kdo by nemiloval zajímavosti ze zákulisí a historky z natáčení?
Zajímavosti ze slavných filmů
Zajímavosti ze slavných filmů
Paramount Pictures / New Line Cinema
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Občas nás film tak chytne, že si vlastně ani neuvědomíme, že jsou za ním měsíce práce, která začíná námětem, pokračuje scénářem, produkční přípravou, výběrem herců a štábů až po samotné natáčení. A právě při něm se často dějí dost zajímavé věci. Když je víte, film najednou dostává ještě další nový – a často i vtipný – rozměr.

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Pán prstenů - Boromir stoupá do hor
Autor: New Line Cinema Pán prstenů - Boromir stoupá do hor

Štáb často využíval při natáčení v odlehlých lokalitách Nového Zélandu k dopravě helikoptéry. Sean Bean (Boromir) jimi ale odmítal létat, pokud to nebylo nezbytně nutné. Když se točily scény v zasněžených horách, vstával každý den brzy ráno a šplhal se sám oblečený v kostýmu do hor. Ostatní ho pak pravidelně vídali, když prolétali nad horskou stezkou.

Interstellar

Interstellar
Autor: Paramount Pictures Interstellar

Pro scénu z kukuřičného pole nechal Christopher Nolan vypěstovat 2 čtvereční kilometry kukuřice, protože už věděl, kolik jí bude potřeba z natáčení Muže z oceli, filmu který produkoval. Po natáčení se kukuřice sklidila, prodala a činila jeden z příjmů filmu.

Temný rytíř

Heath Ledger jako Joker ve filmu Temný rytíř
Autor: Legendary Pictures/Warner Bros. Heath Ledger jako Joker ve filmu Temný rytíř

Když se Heath Ledger chystal na svou roli Jokera, izoloval se na šest týdnů v motelovém pokoji. Během nich se tvrdě ponořil do psychologie své postavy, osvojil si jeho tiky, pohyby, jazyk i šílený sadistický smích. Štáb se zhrozil, když ho viděl poprvé v akci.

Kmotr

Marlon Brando ve filmu Kmotr
Autor: Paramount Pictures Marlon Brando ve filmu Kmotr

Kočka, kterou drží Marlon Brando v úvodní scéně, byla toulavá kočka. Štáb ji našel ve studiích Paramount a filmaři si ji tak oblíbili, že ji přidali do filmu, ačkoli ve scénáři žádná nebyla. V rukách Marlona Branda neustále spokojeně vrněla a narušovala dialogy, takže je pak museli předabovat ve studiu.

Armageddon

Armageddon
Autor: Touchstone Pictures Armageddon

Scénář filmu je z vědeckého hlediska taková slátanina, že ji používá NASA při svých výcvikových programech. Adepti mají odhalovat nesmysly – zatím jich našli více než 168.

Terminátor

Terminátor
Autor: Metro-Goldwyn-Mayer Terminátor

V přestávce natáčení si Arnold odskočil do restaurace v centru Los Angeles. Obsluha působila dost vyděšeně. Pak mu došlo, že je namaskovaný – s chybějícím okem, opálenou kůží a železem na půlce tváře. Jestli se omluvil s hláškou "Ill be back", není známo...

Wonder Woman

Gal Gadot ve filmu Wonder Woman
Autor: Warner Bros Gal Gadot ve filmu Wonder Woman

Gal Gadot dotáčela některé scény (včetně těch kaskadérských), když byla v pátém měsící těhotenství. Bříško už bylo jasně patrné, tak jí museli vyrobit speciální kostým, který měl v oblasti pasu zelené pozadí. Bříško pak odstranili trikaři v postprodukci.

Forrest Gump

Forrest Gump
Autor: Paramount Pictures Forrest Gump

Tom Hank měl nulový honorář. Ve smlouvě si řekl o procenta z výdělku filmu, což mu nakonec vyneslo více než 40 milionů dolarů.

Vlk z Wall Street

Vlk z Wall Street
Autor: Paramount Pictures Vlk z Wall Street

Herci šňupali místo kokainu rozdrcený vitamín B. Jonah Hill tvrdil, že z neusnálého šňupání při natáčení onemocněl zánětem průdušek a musel být hospitalizován.

Jurský svět

Jurský svět
Autor: Universal pictures Jurský svět

Vrčení Velociraptorů je stejný zvuk, který vyluzují želvy, když si to spolu rozdávají.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Reklama
Reklama