3 důvody, proč je John Wick 2 akčním filmem roku! Už jste ho viděli?

Tohle v kině opravdu nesmíte propásnout!
John Wick se vrátil se vší parádou
John Wick se vrátil se vší parádou
Summit Entertainment

reklama

Když nebudeme brát v potaz komiksy a už docela vyčpělou sérii Rychle a zběsile, tak na tom akční žánr není vůbec dobře. A teď máme na mysli ty čisté akční filmy. Ty, ve kterých je většinou jen jeden hrdina a ten musí vykosit asi stovku nepřátel, než dojde k cíli. Tam na něj pak samozřejmě čeká finální souboj s hlavním záporákem, který přirozeně vyhraje, načež si zapálí a nakonec v sanitce odjede do západu slunce. Zkrátka filmy jako Smrtonosná past, Rambo nebo Matrix.

Ripleyová, Nevěsta a Furiousa

6 nejlepších akčních hrdinek všech dob: Od Ripleyové k Nevěstě

Naštěstí je tu ale pořád John Wick, který onu tradiční strukturu spolu se svými kvéry drží celkem pevně v rukou, což nyní potvrzuje i ve svém pokračování, které shodou okolností minulý týden dorazilo k nám do kin. Tady jsou 3 důvody, proč byste na něj měli vyrazit:

1) Fandové jedničky konečně dostanou své odpovědi

Pokud jste viděli první díl, pak jistě víte, že John Wick se odehrává v tak trochu fiktivním světě, který se vyloženě hemží nájemnými vrahy. Ti mají svůj vlastní řád, vlastní měnu a taky jistá pravidla, podle kterých se musí řídit. Zatímco však jednička tohle všechno pouze nakousla, dvojka to bere pěkně od podlahy a prakticky odpovídá na vše, co fandy jedničky tolik zajímalo.

2) Akce na dalším levelu

John Wick se samozřejmě hodně inspiruje ve starších akčních peckách, druhý díl se však nebojí přicházet zároveň i s něčím vlastním. Keanu Reeves, který si zopáknul hlavní roli, prošel před natáčením celkem drsným tréninkem. Naučil se tak například rychlé přebíjení, techniku souboje zblízka, taktické postupovaní atd., a na té akci je to všechno vidět. Oproti jedničce jsou navíc všechny scény ještě o úroveň sofistikovanější, každý záběr je pečlivě naaranžovaný a vy v kině jen žasnete, jak moc si s tím tvůrci opět vyhráli. Fakt paráda.

3) Podobných filmů je prostě málo

Jak už jsem zmínil výše, John Wick je na to tak trochu sám. Na jednu stranu nám tak dává naději, že ještě akční žánr tak zcela neumřel, ale na tu druhou je jasné, že musí v kinech bojovat o každý cent. V tomhle případě je to ale boj za dobrou věc, takže má naši plnou podporu. Jako bonus se tu navíc v menších rolích objeví plno legend, které prostě chcete na plátnech kin stále potkávat. No a v neposlední řadě je to druhý film z plánované trilogie, která je čím dál tím lepší, takže pokud chcete být připraveni na finále, vyplatí se vychutnat si dvojku naplno teď, dokud je ještě možnost ji shlédnout na velkém plátně.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!