3 důvody, proč je Rozpolcený thrillerovou peckou zimy! Už jste ho viděli?

Lednová filmová nabídka našla svého krále
Rozpolcený
Rozpolcený
Universal pictures

reklama

Pokud si filmy v kinech vybíráte jen velmi pečlivě a skutečně byste nešli na kde co, měli byste svoji pozornost věnovat nejnovějšímu filmu režiséra M. Night Shyamalana – Rozpolcený. Po nevýrazných počinech jako Stalo se, Po zániku země nebo The Visit totiž přichází film, který by mohl Shyamalana opět vrátit do sedla a po zhlédnutí musíme konstatovat, že se mu to z větší části daří! Tady jsou tři stěžejní důvody, proč tomu tak je. A bez spoilerů!

1) NEPŘEDVÍDATELNÝ SCÉNÁŘ

Ačkoliv by se mohlo z traileru zdát, že film pojede podle standardní šablony o unesených obětech a jejich narušeném vězniteli, výsledek vás přinejmenším překvapí. Hlavní postava totiž trpí disociativní poruchou identity a ve své hlavě chová obraz 23 odlišných lidí. Neodděluje na venek pouze chováním, ale také fyziologickými změnami, které jsou oním žádoucím mystériem, proplétajícím se napříč všemi Shyamalanovými filmy. Rozklíčovat, kam tahle vážná porucha osobnosti povede, proto není tak snadné a některé momenty ve filmu vás doslova šokují.

splitfilm4
Autor: Universal pictures splitfilm4

2) VYNIKAJÍCÍ MCAVOY

Ruku v ruce se scénářem jde i vlastní herecký výkon Jamese McAvoye, který v jednotlivých identitách dokazuje, jak mnohovrstvým hercem je. Ať už jde o chladnokrevně uvažujícího Dennise, malého Hedwiga nebo pedantskou Patricii, uvěříte mu každé slovo, gesto i pohled, a to i ve vyhroceném finále.

splitfilm2
Autor: Universal pictures splitfilm2

3) ODZBROJUJÍCÍ FINÁLE

A když už je řeč o závěru filmu, nutno podotknout, že si pro vás Shyamalan připravil finále hned dvě. To první vás dostane na kolena, možná se v něm i na krátkou chvíli zhlédnete a zjistíte, že ani náhodou není na světě nic černobílé. Aby hned vzápětí přišlo finále číslo dvě, které vám vystřelí mozek z hlavy, pokud jste obeznámeni s předchozí tvorbou zmiňovaného režiséra. Tak jako tak, až na drobné nelogické momenty nebudete z kina odcházet nespokojeni!

splitfilm3
Autor: Universal pictures splitfilm3

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!