3 důvody, proč jsou nové Star Wars hrozivý propadák. Kde se stala chyba?

Mašina na úspěch jménem Star Wars se pořádně zadrhla.
Solo: Star Wars Story
Solo: Star Wars Story
Disney

reklama

Nové Star Wars už dlouho smrděly průšvihem – výměna režisérů, nákladné přetáčky i nevýrazné trailery. Jenže sólovka...ehm... Hana Sola nakonec bude mít problém, aby si na sebe vůbec vydělala, což je ve zlatém dole s názvem Star Wars opravdu pořádný průšvih. Kde se stala chyba?

1 ) Hrozná image

Ačkoli kritici i diváci jsou celkem spokojení, film si už od začátku nese nejeden cejch. Aldena Ehrenreicha prostě mnoho diváků odmítlo přijmout jako "nového Harrisona Forda" a žádný z herců nemá u mladších diváků potřebnou star power. Možná Emilia Clarke, která však není dostatečně dobrou herečkou, aby dokázala vystoupit ze stínu své Daenerys.

Film měl navíc nevýraznou kampaň a trailery, takže premiéru řešili jen skalní fanoušci. Příběh Hana Sola se od začátku tváří jako "sólista", co nehraje v ústředním souboji mezi světlou a temnou stranou Síly roli. Přestože je zakončen s výhledem na další díly, už teď se dá s jistotou říct, že se jich nedočká...

2) Pekelné načasování

Nacpat film do nabušeného období začátkem léta bylo příliš sebevědomé, taky proto Solo nemůže vykázat velkou výdrž. Je totiž obklopen pokračováními megahitů Avengers, Deadpool a Jurský svět.

K prvnímu víkendu s globálními tržbami 148 milionů už tak žádnou závratnou částku nepřidá, navíc zaznamenal katastrofální start v mocné Číně. Film přitom vyšel na minimálně 300 milionů... ufff!

3) Slábnutí značky

A nesmíme zapomínat na rozladěnost nezanedbatelné části fanoušků, kteří už se Star Wars pod hlavičkou Disneyho ztrácejí trpělivost. První samostatný příběh Rogue One byl poznamenaný hromadou problémů a dočkal se vlažného přijetí, ale díky dobře zvolenému datu premiéry a velké síle značky vydělal ještě slušně.

Horší už to bylo s osmou epizodou Poslední z Jediů, kterou nemalá část fanoušků ještě těžce vydýchává. A šup, hned půl roku poté přichází nová odbočka s podobnou pověstí... 

Viděli jste už nového Hana Sola, nebo vás taky minul?

reklama

reklama