4 filmy, ve kterých jste nepoznali hrdiny z Avengers

Každý nějak začínal.
Rudý úsvit: Nová krev - upoutávka

Neděle večer se na Prima COOL bude nést ve znamení partyzánů – ve 20.00 totiž začíná film Rudý úsvit: Nová krev, v němž se Chris Hemsworth s týmem záškodníků vydá naklepat budku severokorejským okupantům starých dobrých Spojených států amerických. Filmového Thora tu (bez dlouhých vlasů) většina lidí nejspíš nepoznala – a totéž lze říct i o jiných filmech s dnešními Avengers.

04) Parchanti

Herec: Chris Evans

I když jde dnes o prototyp nového akčního hrdiny, Chris Evans si na svou globální slávu notně posečkal. Ještě než nabral nynější kilogramy svalové hmoty, byl jako relativně hubenější frajírek spíše za komika. Mimo jiné se takto vykreslil v Parchantech, levnější kopii A-Teamu natočené jen pár let před Kapitánem Amerikou.

Děsivé blond číro a superschopnost střílet padouchy svými prsy (ve skutečnosti za tuto „schopnost“ vděčí sniperskému kolegovi v záloze) v Parchantech ukazují, že je Chris s to sehrát diametrálně odlišné herecké polohy.

Parchanti
Parchanti
Warner Bros. Pictures

03) Chaplin

Herec: Robert Downey Jr.

Zřejmě víte, že byl Robert Downey Jr. velmi dobrým a oceňovaným hercem již dekády před tím, než vdechl život Tonymu Starkovi. Pauzu v kariéře si dal čistě kvůli tomu… aby se mohl věnovat svému koníčku požívat drogy a rvát se s policí. Downey byl totiž tak talentovaný, jako i problematický. Co do kreativna však natočil jedny z nejlepších filmů své éry.

Mezi nimi byl i Chaplin, životopisný biják o stejnojmenném komikovi nejen němé éry. Ačkoliv většinu filmu samozřejmě – stejně jako sám Chaplin – nevystupoval v knírku a buřince, uznejte sami, že vám dalo zabrat poznat jej pod jeho vyšňořeným já.

Chaplin
Chaplin
TriStar

02) Sám doma 3

Herečka: Scarlett Johansson

Scarlettku samozřejmě známe z celé řady dalších filmů – její do-hlav-nekopající já nás okouzlilo ve Ztraceno v překladu, milovali jsme však i její ještě mladší pavoukobijku v Pavoučím teroru. V Sám doma 3 bychom ji však již prakticky nepoznali!

Jasně, ve filmu se víceméně pouze mihla. Bylo ji také proklatě málo let – ve dvanácti vypadá každý jinak než ve třiceti. Každé podobné setkání s hercem (respektive herečkou) v jejich dětském debutu je však o to pozoruhodnějším pokoukáním. Navíc, znajíc Black Widow, ve skrytu duše doufáme, že Sám doma 3 ve skutečnosti vyřešily její mladé, leč již fortelné kopance!

Sám doma 3
Sám doma 3
20th Century Fox

01) Rudý úsvit: Nová krev

Herec: Chris Hemsworth

Thor samozřejmě není žádné tintítko (ba přímo naopak), přesto je jeho představitel v novém Rudém úsvitu atypicky drsným pořízkem. Chris se tu jako mariňák vzepře vojákům KLDR a do řad svého odboje naverbuje i tradiční sortu nahněvaných teenagerů.

Proklatě málo při tom deklamuje shakespearovské věty i máchá kladivem – pokud proto máte Chrise Hemswortha zafixovaného jako lehce naivního svalovce, jeho racionálnější a přízemnější já v Rudém úsvitu vás zřejmě dost překvapí!

Rudý úsvit: Nová krev
Rudý úsvit: Nová krev
FilmDistrict

Rudý úsvit: Nová krev se představí již v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama