4 nejlepší pokračování, na něž se čekalo mnoho let: Které máte nejradši?

Kdo si počká, ten se dočká!
Rocky Balboa - upoutávka

Slavná boxerská sága se ve čtvrtek ve 22.25 uzavírá filmem Rocky Balboa. Fanoušci si na něj museli počkat 16 let a skutečnost, že se Rocky (Stallone) vydal po takové době do ringu, je obtížně představitelná. Našly by se i filmy, na které se čekalo déle – jenže právě tahle vytrpěná pokračování nám udělala největší radost. Proč? Jen čtěte!

04) Rocky Balboa

Navazuje na: Rocky V

Doba čekání: 16 let

Málokdo věřil, že se Rocky vrátí. Sylvester Stallone se totiž v krvi panen zřejmě koupe po čertech málo a hrát drsného boxera jednoduše nejde v devadesáti. Před bratru dekádou to však přesto zvládl a všem svým kritikům vytřel zrak. A co víc, od té doby se objevil i ve spin-offu Creed, kde si střihl trenéra stejnojmenného synátora svého dávného soka i přítele. Takhle má vypadat odchod na odpočinek – na vrcholu slávy!

Rocky Balboa
Rocky Balboa
MGM/Columbia

03) TRON: Legacy 3D

Navazuje na: Tron

Doba čekání: 28 let

Tron je trochu neprávem opomíjená klasická sci-fi o tom, že uvnitř našich počítačů žijí nejrůznější personifikace jeho systémů a páchají tu různé revoluce a diktatury. Původní film nekončí nikterak otevřeně, svět Trona však, zvláště v dnešní éře, přímo vyzývá k dalšímu průzkumu. Pokračování spíše než pro paralely s IT světem zaujalo fascinující architekturou, stylizací i hudbou. Ačkoliv TRON: Legacy 3D svým příběhem nikomu zrak zrovna nevytřel, pokud by více filmů vypadalo takto mňamózně, byli bychom ochotni jim to častěji odpouštět.

Tron: Legacy
Tron: Legacy
Disney

02) Blade Runner 2049

Navazuje na: Blade Runner

Doba čekání: 33 let

Podobně tak i aktuální Blade Runner 2049 není zrovna film, po jehož pokračování bychom se někdy přímo pídili. I svět Blade Runnera je však obdobně hypnotický – zdejší spojení noiru a kyberpunku od roku 1984 ovlivnilo nesčetně dalších filmů, seriálů a her. Nyní, když se však Blade Runner 2049 dočkal ovací ve stoje, můžeme říct, že by nám sequel vlastně scházel. Prometheus a Vetřelec: Covenant nás skoro naučili se podobných odložených pokračování obávat – Blade Runner 2049 si ale své místo na stupnici vítězů dlouho odkládaných pokračování zaslouží tím spíše.

Blade Runner 2049
Blade Runner 2049
Warner Bros.

01) Star Wars: Síla se probouzí

Navazuje na: Je to Epizoda VII, takže na Epizodu VI

Doba čekání: 31 let

Pokud chcete namítnout, že jsme mezi Epizodou VI a VII dostali prequelovou trilogii, máte pravdu. Nové filmy svým způsobem odpovídaly na řadu otázek z původní trilogie – jmenovitě jak se z Lukova otce stala chodící reklama na přípravky proti astmatu a co jsou to, sakra, Klonové války. Většina prequelů však nedostála pověsti prvních tří (dvou) filmů, na regulérní pokračování osudů Hana, Leiy a Luka jsme si tak museli počkat až dva roky nazpět do skutečné (a vynikající!) Epizody VII.

Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Lucasfilm

Rocky Balboa začíná (a končí) ve čtvrtek ve 22.25 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama