4 skvělé rady a tipy od týpka, který viděl 10 000 filmů! Je to ještě vůbec možné?

Zakladatel největší filmové databáze promluvil o svém hobby.
Col Needham viděl 10 000 filmů
Col Needham viděl 10 000 filmů
Columbia Pictures/Imdb

reklama

Přijde vám, že už jste viděli všechny filmy na světě a nové vám nic neříkají? Pak neklesejte na mysli – existuje totiž člověk, který viděl 10 000 unikátních filmů a dohromady, i s opakováním, téměř dvojnásobek. Jmenuje se Col Needham a je majitelem portálu Imdb, který je největší filmovou databází na světě.

Needham začal sledovat filmy před 40 lety, když mu bylo 13, a zapisoval si každý znich až do dnešních dní. V rozhovoru pro LA Times se pak rozpovídal o motivaci a poskytl několik zajímavých tipů pro všechny notorické sledovače.

1) Udržujte svůj apetit čerstvý

Jedním z klíčových bodů Needhamova návodu, jak si nezprotivit filmy, je sledovat všechno. Nikdy totiž nemůžete vědět, jaký film vás může překvapit!

2) Dívejte se na filmy opakovaně!

Jak už bylo řečeno, Needham si už 20 000 krát pustil film, dobrou polovinu z toho ale tvoří opakovaná zhlédnutí filmů, které už viděl. Podle něj je důležité všímat si detailů a ty nemůžete napoprvé postřehnout. Nejvíc času strávil s Vetřelci Jamese Camerona, bohužel už ale neprozradil, kolikrát tenhle skvělý film viděl.

3) Projevte emoce

Nebojte se podlehnout filmům ve všech rovinách a dejte emocím volný průběh – ať už vás film provokuje, rozčiluje, anebo naopak dojímá, měli byste to dát najevo. Film, který Needhama zaručeně pokaždé rozpláče, je Hřiště snů z roku 1989.

4) Nejlepší je Sigourney Weaver

Zaměřte se na herečku, která se proslavila rolí v Needhamově nejoblíbenějším filmu – Vetřelci. Právě Sigourney Weaver je prý žena neskutečného talentu a každý film, ve kterém hraje, povyšuje na umění.

reklama

reklama