5 filmů, jejichž první scéna byla tou nejlepší!

První dojem není vše.
Filmy, na kterých je nejlepší úvodní scéna
Filmy, na kterých je nejlepší úvodní scéna

reklama

V ideálním případě film začne na vysoké notě – a dále jenom vrší parádní scény jednu za druhou. Pak jsou tu ovšem filmy, jenž namísto toho na vysoké notě začnou, a pak má jejich kvalita sestupnou tendenci. Vybrali jsme pět z nich.

5) Hancock

Jak by to vypadalo, kdyby byl Superman alkoholik a bezdomovec? Nad tím se zamýšlela komedie Hancock – ve své druhé polovině bohužel nepříliš kvalitně. Hancock měl však problém překonat hned svou úvodní scénku, kdy titulní hrdina s tváří Willa Smithe při triviální honičce zboří půl dálnice. Připomeňte si, že to skoro působilo jako Deadpool. Alespoň než kouzlo prvního okamžiku pominulo…

4) Dnes neumírej

Nejen krutopřísná honička na vznášedlech, ale především znělka plná mučeníčka agenta 007 – to je silný start sotva průměrné dvacáté bondovky. Příslibům totiž snímek ani tentokrát nedostál. Od škaredých digitálních triků až po další vesmírné dělo se James z úvodní scény oklepal tak rychle, až to nebylo pěkné. Přitom sledovat film, v němž by 007 byl alespoň trochu na kolenou, by mohla být zábava – jak později dokázal Skyfall.

3) Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Neříkáme, že Pomsta Sithů je špatný film. Když nic jiného, jde o ojedinělý blockbuster, který neskončí happy endem. Makabrózní obří bitva z jeho úvodu, jakkoliv je plná digitálních orgií, však přesto platí za zdaleka nejlepší okamžik celé trilogie. Tohle je klonová válka, jak měla vypadat už od počátku!

2) X-Men Origins: Wolverine

Hej, jaké by to bylo sledovat Logana, jak spolu se svým bratrem bojuje během občanské války, první světové nebo na pláží Omaha? Právě na to odpovídá parádní úvodní momentka prvního Wolverinova filmu. Jen co je však divák natěšen na cosi, co působí jako Forrest Gump mezi válečnými eposy… dorazí bizarní rodiné drama, které během své cesty jako bonus znásilní Deadpoola. Au!

1) Star Trek (2009)

V případě rebootu Star Treku z roku 2009 je tomu podobně jako u Návratu Sithů – jenom ještě výrazněji. Film sám o sobě je rozhodně povedeným restartem a omlazením. Nikdy však nepřekoná intenzivní emocionální úvod, v němž se nám protíná niterná romance dvou postav s obrovskou vesmírnou bitvou. V ideálním případě by film měl na podobné emoci finišovat, nikoliv začínat – Star Trek tak vzdor sympatickým postavám a solidní story zůstává jen stínem toho, co předvedl v úvodní osmiminutovce.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!