5 možných záporáků pro Deadpoola 2: Dorazí Smrt nebo opičí zabiják?

Wade Wilson by mohl nafasovat hodně divoké protivníky.
Deadpool zaporaci
Deadpool zaporaci
20th Century Fox/20th Century Fox/Marvel

reklama

Dvojka Deadpoola sice pořád nemá datum premiéry, už se ale pracuje na scénáři. Studio 20th Century Fox tak určitě ví, jaký bude ve filmu záporák, jenže to samozřejmě jen tak neprozradí. Co s tím? Zatím si můžeme probrat alespoň pár divokých tipů!

komiks wins

Od Iron Mana k Deadpoolovi: 5 největších komiksových úspěchů

1) Cable

Z potitulkové scény Deadpoola víme, že se ve druhém díle stoprocentně objeví Cable. Supervoják z budoucnosti si s Wadem Wilsonem určitě dá po tlamě, tihle dva ale pak často najdou společnou řeč. Na jednu stranu tak Cable může být hlavním záporákem. Spíš ale půjde o konkurenčního antihrdinu, se kterým Deadpool nakonec vyrazí za hlavním padouchem.

Cable 2
Autor: Marvel Cable 2

2) Smrt

Ano, Smrt existuje i jako (ženská!) komiksová postava. Obvykle se motá hlavně kolem fialového titána Thanose (určitě ho znáte z potitulkové scény Avengers), sem tam ale zaskočí i za Deadpoolem, s nímž má krapet komplikovanou romanci. Smrt ho odmítá líbat zaživa, což paradoxně vede k tomu, že třeba Thanos udržuje Deadpoola naživu, jen aby mu nelezl do zelí. Ve filmech se tohohle romantického trojúhelníku bohužel nedočkáme, Thanos totiž bydlí u jiného studia než Deadpool. Smrt by ale teoreticky dorazit mohla, i když je pravděpodobné, že si ji producenti schovají až do dalších dílů.

Deadpool smrt
Autor: Marvel Deadpool smrt

3) Magneto

Co kdyby se Deadpoolovy katany obrátily proti němu a rozporcovaly ho na prach? Právě tohle umí zařídit Magneto, jehož duel s Deadpoolem by mohl být zatraceně drsný a zajímavý. Problém je samozřejmě ve dvou věcech. Zaprvé je Magneto v prakticky každém x-menovském filmu, takže by nebyl příliš originálním padouchem. A zadruhé se Deadpool odehrává v současnosti, takže by místo Michaela Fassbendera musel dorazit Ian McKellen. Šestasedmdesátiletá legenda v šíleném krváku? K tomu asi jen tak nedojde...

Deadpool Magneto
Autor: Marvel Deadpool Magneto

4) Hit-Monkey

No a co kdyby se Deadpool utkal se zabijáckou opicí? Zní to dost divoce, přesně to se ale stalo v komiksech. Hit-Monkey je makak/nájemný zabiják, který likviduje nájemné zabijáky. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se nějakou bizarní shodou náhod střetne s právě Deadpoolem. Uneslo by filmové plátno vraždící opici? Když prošel mýval se samopalem, proč krucinál ne?

Deadpool Hit-Monkey
Autor: Marvel Deadpool Hit-Monkey

5) Wolverine

Velká odveta! Wolverine se ve svojí první sólovce utkal s nenáviděnou verzí Deadpoola, takže by bylo fér, kdyby došlo na pořádnou odvetu. Hugh Jackman bohužel oznámil, že jako Wolverine v roce 2017 končí, takže to asi moc nehrozí. Pokud ale své rozhodnutí ještě změní, Foxové by určitě zajásali. Batman vs. Superman je hit, Iron Man vs. Kapitán Amerika (aka letošní Občanská válka) bude taky hit. Kdyby se tedy v programech kin objevila komiksovka Deadpool vs. Wolverine, těžko by nevydělala alespoň miliardu dolarů!

Deadpool Wolverine
Autor: Marvel Deadpool Wolverine
Deadpool filmy main

Viděli jste Deadpoola a chcete víc? Tady máte 7 podobných filmových pecek!

Koho byste proti Deadpoolovi poslali vy? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama