5 nejlepších filmových prezidentů, kterým bychom svěřili Českou republiku

Nejlepší prezidenty hledej ve filmech!
Nejlepší filmoví prezidenti
Nejlepší filmoví prezidenti

reklama

Česko si svého nového prezidenta teprve vybere ve druhém kole voleb, ale my už jsme zvolili ty nejlepší prezidenty filmové – hlavním parametrem bylo, aby bavili diváky a uměli všem nepřátelům vlasti nakopat pozadí!

Jamie Foxx ve filmu Útok na Bílý dům

Chvíli mu trvá, než se do toho dostane, ale nakonec je Jamie Foxx ultimátní kick-ass prezident, který se z Bílého domu prostřílí třeba i bazukou.

Harrison Ford ve filmu Air Force One

"Vypadni z mýho letadla," řekne americký prezident James Marshall dalšímu z řady teroristů, kterého nelítostně vypakuje ze svého prezidentského speciálu. A kdo jiný by měl hrát hláškujícího státníka, který se stylově vypořádá s malou armádou profesionálních zabijáků, než Harrison Ford?

Bill Pullman ve filmu Den nezávislosti

Bill Pullman v památné scéně ze Dne nezávislosti předvede takový motivační proslov, že se z něho američtí vojáci mají chuť vrhat jako kamikaze na kosmické lodě emzáků a všichni patrioti při něm dostávají erekci. Ultimátní prezidentský proslov u mohých diváků vzbudil pobavený úšklebek a další se ptali: "Můžem mít tohohle borce za prezidenta?"

Arnold Schwarzenegger v seriálu Simpsonovi

"I was elected to lead, not to read," řekne Arnie coby americký prezident v našem nejoblibenějším animovaném seriálu, protože přece běží na Prima COOL. A jelikož mají Simpsonovi mimořádný dar předovídat budoucnost, třeba to Terminátor do Bílého domu jednou opravdu dotáhne.

Jack Nicholson ve filmu Mars útočí

A máme tady další epochální prezidentský proslov – tentokrát jde o skutečně mistrovskou Nicholsonovu snahu, jak přesvedčit zabijácké Marťany, ať nevyhladí celé lidstvo, ale spojí se s námi, protože v jednotě je přece síla. Mno, nakonec to skončí ultimátním marťanským trollingem. 

Lloyd Bridges ve filmu Žhavé výsřely 1 a 2

V prvním díle ještě admirál Benson, ve druhém už prezident – každopádně Žhavé výstřely by bez něho byly poloviční. Během vykopávání základního kamene knihovny lopatou zlikvidoval kompetní sestavu předchozích prezidentů, ale taky třeba v epickém souboji sundal samotného Saddáma. Teda skoro...

A jaký je váš oblíbený filmový prezident?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!