5 nejlepších filmů podle skutečných událostí! Vyhraje Everest, nebo Rivalové?

Máte rádi filmy, založené na skutečných událostech? Přinášíme vám seznam těch nejlepších!
Filmy podle skutečných událostí
Filmy podle skutečných událostí
Metro Goldwyn Mayer/Paramount

reklama

Také vás vždycky na konci skvělého filmu dostane titulek, že všechny události byly natočené podle skutečných událostí? Najednou ta hodina a půl dostává mnohem větší hloubku, co říkáte? Takže pokud hledáte další kousky, máme pro vás seznam pěti nejlepších! A ne, nebojte, Titanic mezi nimi není!

Přežít | 1993

Jedna z klasik, zapadajících do našeho schématu. Skutečný příběh nepěkné havárie uruguayského letadla, na jehož palubě byl celý národní rugbyový tým. Část cestujících přežila, zbytek se musel více než dva měsíce vypořádávat s nehostinností And. Silná záležitost i pro ty, kdo se nebojí létání…

Zodiac | 2007

Šedesátá léta, Kalifornie, masový vrah. Co víc potřebujete pro základ dobrého filmu? Jistě – fakt, že šlo o skutečný příběh, který dosud nebyl úplně uzavřen. Nikdo totiž nikdy nezjistil, kdo Zodiac skutečně byl…

Temný úsvit | 2006

Jedna z méně známých rolí Christiana Balea, vyprávějící o americkém pilotovi, který byl v době války ve Vietnamu sestřelen nad Laosem. Nehodu přežil, ale ihned poté byl zajat a mučen. Plán na útěk se mu ale i díky speciálnímu výcviku začal honit hlavou nedlouho poté a… No, podívejte se sami!

Everest | 2015

Nejvyšší hora světa láká spoustu horolezců, jsou však mezi nimi i horolezečtí turisté, kteří přeceňují své síly. Právě o tom je příběh filmu Everest, který předkládá skutečné události bez jejich obalování kilometry patosu. Mrazivý, místy až šokující snímek, který ve vás na pěknou chvíli uhasí všechny touhy, lézt na vysoké kopce. Anebo zažehne?

Rivalové | 2013

Na závěr asi nejpoutavější dílo z našeho seznamu – Rivalové – mapuje příběh dvou pilotů formule 1, kteří jsou spolu s dvojicí Senna-Prost, považování za největší rivaly historie motorsportu. Film sice není úplně věrný, co se výsledků a zpracování závodů týče, detailně však vykresluje složitý konkurenční vztah i osobní životy Jamese Hunta a Nikiho Laudy. Jestli překonává legendy typu Le Mans nebo Formule, necháme na vás, jde ale rozhodně o film, který nadchne i ty, kdo motorsportu neholdují.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!