5 nejlepších Star Wars videoher: Tyhle pecky si určitě musíte zahrát!

Staňte se Lukem nebo třeba Palpatinem!
Star Wars Battlefront
Star Wars Battlefront
Electronic Arts

reklama

Naše cesta ságou Star Wars pokračuje! I když si na Prima COOL nyní každou neděli připomínáme celovečeráky, Hvězdné války ani zdaleka nejsou jen světem ztvárněným filmy. Najdeme je i na stránkách komiksů, na televizní obrazovce nebo třeba jako interaktivní zábavu. Znáte nejlepší hry ze světa Hvězdných válek? Vybrali jsme pět z nich! 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí - upoutávka

05) Star Wars: Battlefront

Mluvíme teď o novém Battlefrontu, nebo o tom starém? Tak trochu o obou – bitvy byly vždy podstatným kořením Hvězdných válek a série Battlefront ve znázornění planetárních šarvátek vždy excelovala. I když v různých letech různým způsobem. Zatímco dekádu starý Battlefront nabízel o něco větší volnost (ve druhém díle ještě víc), novější a konzolovější verze výrazně vylepšila herní pozlátko i podobnost filmovým scénám.

04) TIE Fighter

Za starých časů, kdy byly vymoženosti Battlefrontu ještě hudbou vzdálené budoucnosti, nabízely Hvězdné války možnost se vyřádit alespoň v bitvách tmavého (a na výpočetní kapacity snazšího) vesmíru. Simulátor stíhačky TIE Fighter byl až pokračování v rámci série X-Wing, podařilo se mu však poprvé dát hráčům ochutnat, jaké to je být válečníkem v řadách Impéria. Při hraní TIE Fighter neměl hráč jen požitek z pilotáže, ale navíc se zamýšlel i nad tím, jestli Rebelové opravdu nejsou jenom parta pokoutných potížistů.

03) Star Wars: Empire at War

Nač sebou však ve válečných hrách nechat cloumat příkazy shora, když to můžete být vy, kdo ony příkazy udílí? Empire at War, vydané rovněž před více jak dekádou, bylo a dodnes je nejlepší grand strategií, která hráčům nabízela právě tohle. Jako šéf rebelů jste měli za úkol svrhnout Palpatina. V roli Impéria byl cílem opak. Cesta k obojímu vedla přes síť planet celé galaxie, kde jste v kosmických i pozemních bitvách mohli prožívat své vlastní Hothy a Yaviny IV komplet včetně možnosti postavit Hvězdu smrti a přetvořit galaxii na rašelinu!

02) Knights of the Old Republic

Co když však namísto bitek za běžné vojáky či piloty chcete prožít příběh s velkým P? Nejenom přestřelky a šermovačky, ale i dialogy, romance a cestování po světě Star Wars? Pak se seznamte s prvním KOTORem, dost možná nejlepší hrou, která nabídla od každého něco – jakožto rytíř Jedi (do určité chvíle) jste tu v éře Staré republiky, stovky let před trilogií, řešili někdejší války se Sithy a zažívali dobrodružství, která se směle mohou rovnat s těmi o něco známějšími.

01) Star Wars: Jedi Academy

Dost možná nejpopulárnější Star Wars hrou vůbec je však klasika jménem Jedi Academy. Levoboček série Jedi Knight totiž dal hráčům možnost vytvořit si vlastního Jedie k obrazu svému a po boku jiných slavných postav (včetně Luka) projít příběhem odehrávajícím se po vítězství Nové republiky. Hráči si mohli užít to nejlepší, co Hvězdné války kdy nabízely – od honiček na speeredech po šarvátky se světelnými meči, ale navíc k tomu měli přítomnost známých tváří a pocit, že přidali svou trošku do mlýna. Díky jednoduššímu ovládání je Jedi Academy dodnes hrou, která zůstala v srdci (a na disku) mnoha zapáleným hráčům. 

Star Wars: Epizoda II Klony útočí začíná již v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama