5 nejúspěšnějších herních adaptací: Byl větší hit Warcraft nebo Detektiv Pikachu?

Pojďme si shrnout, které videoherní filmy vydělaly největší balík.
Nejúspěšnější filmy adaptující videohry
Nejúspěšnější filmy adaptující videohry
Universal Pictures / Warner Bros. / koláž

reklama

Ukloňte se novému vládci! Detektiv Pikachu překonal o tři miliony dolarů filmový Warcraft a stal se nejúspěšnější videoherní adaptací všech dob. Není divu, že se podle aktuálních zpráv chystá jeho pokračování.

Potěšitelné je, že z čelní pětky měla pokémoní adaptace taky nejlepší kritické ohlasy, protože třeba na Rotten Tomatoes má rating 67 procent, druhý tam je Rampage (52 procent) spolu s nejnovější adaptací Tomb Raidera s Alicií Vikander v hlavní roli (taky 52 procent). Třeba dosavadní vládce Warcraft si získal jen 26 procent pozitivních reakcí. Za úspěšnými tržbami Warcaftu stojí především Čína, jinde byla jeho návštěvnost spíše zklamáním.

Zdá se, že pustit se do značky Pokémon je zaručeným receptem na úspěch. Radovat se tak může nejen Nintendo, ale taky herní studio Game Freak a licenční společnost Creatures, protože se všichni tři rovným dílem dělí o celý vesmír Pokémonů.

Poslední roky naznačují, že šikovně uchopené videoherní adaptace konečně dokážou přitáhnout do kin davy. Pokémon: Detektiv Pikachu je letos zatím osmým nejúspěšnějším filmem roku 2019, který se však krčí vedle gigantů z první trojky - Avengers: Endgame (skoro 2,78 miliardy dolarů), Captain Marvel (1,13 miliardy) a Aladdin (963 milionů).

Nejúspěšnější filmové adaptace videoher podle celosvětových tržeb:

1) Pokémon: Detektiv Pikachu - 436 milionů dolarů
2) Warcraft: První střet - 433 milionů
3) Rampage Ničitelé - 428 milionů
4) Princ z Persie: Písky času - 336 milionů
5) Resident Evil: Poslední kapitola - 312 milionů

Zaslouží si podle vás Detektiv Pikachu místo na trůnu videoherních adaptací?

reklama

reklama