5 skrytých easter-eggů z filmů od Pixaru! Ještě pochybujete, že jsou všechny z jednoho světa?

Jsou to jen nevinné narážky, nebo se nám filmaři snaží sdělit něco víc?
Skryté easter-eggy ve filmech od Pixaru
Skryté easter-eggy ve filmech od Pixaru
Pixar

reklama

Nejrůznější spekulace mluví o tom, že filmy od Pixaru v podstatě sdílí jeden vesmír. Ne fakticky – z jiného asi nejsou – ale metaforicky. Jinými slovy, že všechny filmy, které kdy sjely z výrobních linek tohoto studia, jsou provázané a navzájem na sebe odkazují. Tohle je pět důkazů, kterých jste si možná ani nevšimli!

1) PIXAROVSKÝ PŘÍVĚS

Tajemný přívěs
Autor: Pixar Tajemný přívěs

Pamatujete na Život brouka? Když se Flik vydal na svou dlouhou cestu narazil v ní na přívěs, u kterého bylo zaparkované auto. Auto má označení Pizza Planet a odkazuje na Příběh hraček, samotný přívěs se pak objevil i ve filmu Příšerky s. r. o., když se do něj skrze magické dveře dostal záporák Randall. Uvidíme tenhle moto dům i v dalších filmech?

2) ÚŽASNÉ SPODKY

Film Ratatouille má spoustu skrytých poselství a podle mnohých je zdaleka nejdospělejším filmem od Pixaru, i ten však odkazuje na další tvorbu tohoto studia. Hlavní hrdina v jednom záběru kontroluje své spodky a ty mají – jak sami vidíte – loga jiného filmu, Úžasňákovi.

Spodky s Úžasňáky
Autor: Pixar Spodky s Úžasňáky

3) POST-APO TYRANOSAURUS

Filmy od Pixaru budou pravděpodobně populární i v daleké budoucnosti, kde se odehrává příběh filmu VALL-I. Všimli jste si, že ve sbírce harampádí, které si VALL-I schoval ve svém příbytku, je i tyranosaurus z Příběhu hraček?

Ahoj, tady Rex!
Autor: Pixar Ahoj, tady Rex!

4) SULLY STRAŠÍ V MINULOSTI

A když je řeč o budoucnosti, musíme se vrátit i do minulosti. Ve filmu Rebelka je totiž možné v řezbářské dílně spatřit rytinu obávaného nočního strašidla Sullyho z Příšerek! Je navíc vyveden hezky… skotsky!

Sully straší ve Skotsku
Autor: Pixar Sully straší ve Skotsku

5) CESTOVÁNÍ V ČASE

A aby toho nebylo málo, Rebelka zachází ještě dál. V domku čarodějnice je totiž k vidění i zmiňované auto Pizza Planet ze dřeva, čímž se nám kruh krásně uzavírá.

Předpovězená budoucnost?
Autor: Pixar Předpovězená budoucnost?

reklama

reklama