5 skvělých akčňáků, které jsou lepší než první díl!

Napodruhé je všechno lepší.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Predátor 2 - upoutávka

reklama

Džungli zelenou nahradila džungle betonová, a to ve čtvrtečním cooltovním movie Predátor 2, který na Prima COOL začíná ve 22.20! Volné pokračování legendárního akčního filmu mění lokaci i protagonistu, nikoliv však záporáka či napětí. Predátor 2 nakrásně ukazuje, že ne všechna filmová pokračování musejí být zklamáním. Zamysleli jsme se proto nad tím, které akční filmy – s výjimkou čistokrevných scifárem jako Impérium vrací úder či Khanův hněv – se svým rodičům povedly lépe než prvorozenec.

5) Predátor 2

Asi tu balancujeme na ostří, ale Predátor 2 má oproti jedničce celou řadu výhod! Jasně, není tu Arnold a brutálně maskulinní atmosféra. Pokud však jednička ukazovala, co by se stalo Rambovi při setkání s ufounem, dvojka totéž udělala pro poldy ze Smrtonosné pasti i Smrtonosné zbraně. A ti byli povětšinou, co si budeme namlouvat, mnohem zajímavější. Predátor 2 má navíc mnohem komplikovanější zápletku, v níž nechybí ani snaha ufouna chytit, stejně jako daleko lidštějšího lidského hrdinu. Jeho pot, krev a slzy skutečně cítíte. K tomu všemu se tu umírá daleko častěji, a je tu více prostoru pro akci. Sečteno a podtrženo, vlastně tu dostanete více zábavy!

Predátor 2
Autor: 20th Century Fox Predátor 2

4) Šílený Max 2 – Bojovník silnic

Zatímco v prvním Šíleném Maxovi byla apokalypsa teprve v průběhu a svět ještě čas od času ukázal zbytky civilizace, ve dvojce už sebepoškození lidstva naplno dostoupilo do manické fáze. Dálnicemi jezdí zbytky zběsilých hrdlořezů i fanatických přeživšív, a do toho Max naplno přeskočil na strunu nihilistického cynismu. Pokud nějaký film definoval dnešní pojetí postapokalypsy, pak to byl právě Šílený Max ve svém druhém, nikoliv prvním díle.

Šílený Max 2
Autor: Warner Bros. Šílený Max 2

3) Vetřelci

Stejně jako u Predátora je výběr těžký – jednička a dvojka Vetřelce jsou ostatně odlišné žánry. Znovu však platí, že Vetřelci proti Vetřelcovi disponují komplexnější story i větší porcí akce. Je navíc cosi přejemně evolučního na tom, že zatímco minule paseku natropil jediný mimozemský neřád, tentokrát budou automatické pušky jeho bratry kosit po stovkách – a stejně to je málo. Vetřelci jsou filmem, který celou ságu katapultoval vstříc bezpředmětnému kultu... což s sebou bohužel občas neslo i pár slabších následovníků. Ne každé pokračování holt musí být lepší než předešlý díl.

Vetřelci
Autor: 20th Century Fox Vetřelci

2) Terminátor 2: Den zúčtování

První Terminátor byl lahůdka, měl však jednu závažnou chybu – polobůh Arnold tu sehrál zápornou, nikoliv kladnou roli! Co fungovalo v roce 1984, bylo o pár let později passé. Arnold se mezitím stal mezinárodní celebritou a kultem nového typu filmů. Dvojka jej proto nejen "přeprogramovala" na klaďase, ale navíc přihodila i tekutého termouše, řádově drsnější Sarah Connor a ruku v ruce s tím i vidinu pozitivnějšího konce. Spolu s větší porcí honiček mezi kamiony a motorkami byl výsledek jedna radost!

Terminátor 2
Autor: TriStar Pictures Terminátor 2

1) Temný rytíř

Již první díl Nolanovy trilogie Batman indikoval, že tenhle pokus o netopýřího muže bude jiné kafe. Temný rytíř však vyrazil dech celému světu. Sofistikovaná kriminálka a metafora kriminality, která je dlouhá jak týden před výplatou a plná nejrůznějších zvratů i démonicky kvalitní hudby Hanze Zimmera, byla dekádu nazpět hitem celého roku. Jako s každým správným kultem se navíc i s tímto filmem pojila tragédie ve formě předčasného úmrtí Heathe Ledgera. Nejde samozřejmě o nic, co by filmu bylo třeba závidět, faktem ale je, že mu to definitivně dodalo na puncu legendy.

Temný rytíř
Autor: Warner Bros. Temný rytíř
Predátor 2 začíná ve čtvrtek ve 22.20 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!