5 věcí, které jste nevěděli o nových Star Wars! Co všechno tvůrci tajili?

Video pro všechny milovníky Star Wars
Rogue One: Star Wars Story
Rogue One: Star Wars Story
Lucasfilm

reklama

Nový rok, nové Star Wars, také už si začínáte zvykat? Na Epizodu 8 si sice budeme muset ještě nějakou dobu počkat, dojmy z Rogue One máme ale stále poměrně čerstvé a tak se k filmu ještě párkrát vrátíme. Jako například nyní s článkem, ve kterém jsme pro vás sepsali 5 nejzajímavějších věcí, jaké jste o nových Star Wars určitě nevěděli.

Star Wars: Síla se probouzí

VIDEO: Chewbacca v brutální vystřižené scéně ze Star Wars trhá ruce. Neuvěříte komu!

1. Rogue One jako seriál

Celý koncept Rogue One stojí na dvou větách z úvodního textu Nové naděje. Nápad natočit film ale nečekaně pochází od člověka, který je zodpovědný za speciální efekty k moderním edicím staré trilogie, Johna Knolla. Ten s návrhem přišel poprvé, když studio Lucasfilm zvažovalo první hraný seriál z téhož světa.

2. Ve filmu měl být původně úvodní text

Všichni víme, že v nových Star Wars chyběla jedna zásadní věc. Klasického textu, který by uvedl film po vzoru všech jeho předchůdců, jsme se tentokrát nedočkali. V první verzi scénáře však text byl. Odstranil ho až režisér Gareth Edwards, protože mu přišel jako nadbytečný.

3. Netradiční příprava scénáře

Místo klasického postupu při psaní scénáře na to tentokrát šli tvůrci odzadu. Nakoukali desítky filmů, ve kterých měřili délku dialogů, délku záběrů atd., teprve na základě toho pak začali připravovat vlastní jednotlivé scény.

4. Proč trailery klamaly tělem

O smazaných scénách a někdy dokonce i celých dějových podzápletkách už jsme psali, dnes přijde na řadu vysvětlení, proč vlastně tyto scény zůstaly v ukázkách i přesto, že už se dopředu vědělo, že je ve snímku neuvidíme. A to je celkem prosté. Marketingové oddělení totiž mělo pocit, že tyto scény dobře prodávají především ducha filmu, proto je tam nechávaly až do finálního traileru.

5. Nepoužité záběry z Nové naděje

Snad všichni se shodneme na tom, že finále Rogue One bylo naprosto boží. Kromě pozemní akce a infiltrace archivu jsme se totiž dočkali i celkem slušné vesmírné bitvy. A ta byla o to lepší, že krásně doplňovala a navazovala na Novou naději. Aby tenhle efekt režisér ještě umocnil, použil nikdy předtím neviděné záběry právě ze čtvrté epizody, díky čemuž jsme dostali například stejné tváře pilotů, kteří se bitvy o Scarif zúčastnili.

Pokud byste rádi zjistili, co dalšího vám mohlo ve filmu uniknout, mrkněte se nyní na následující video, které jde ještě více dopodrobna:

VIDEO: Co všechno jste nevěděli o nových Star Wars

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!