Kdo je sakra Cable? 5 věcí, které zatím víme o pokračování Deadpoola!

Čeká nás epický nášup nebo něco trochu jiného?
Deadpool kamosi
Deadpool kamosi
20th Century Fox

reklama

Deadpool momentálně vládne světovým kinům. Ukecaný superhrdina (tedy spíš antihrdina) má na kontě přes 300 milionů dolarů, což je při rozpočtu 58 milionů skvělý výkon. Jak už jste museli uhodnout, studio okamžitě odkleplo druhý díl. A pokud vás zajímá, co se o něm zatím ví, jednoduše nepřestávejte číst.

1) Už se pracuje na scénáři

Prvního Deadpoola napsali Rhett Reese a Paul Wernick (Zombieland) a vítězný tým se nezmění. Ryan Reynolds už s tímhle duem maká na dalším scénáři, který se bude muset hodně snažit, aby něčím nahradil stěžejní romantickou zápletku z jedničky. Na její místo se nejspíš vecpe důslednější akční zázemí. Rozhodně ale nečekejte nějaké velké digitální orgie.

Deadpool Batman Iron Man

Deadpool je nejúspěšnějším superhrdinou všech dob! Které rekordy pokořil?

2) Nepůjde o blockbuster

Druhý Deadpool nebude obří produkcí za 200 milionů. Sami scenáristé se většímu rozpočtu brání a chtějí zůstat alespoň pod 100 miliony, aby měl druhý film podobnou návratnost jako ten první. Deadpool navíc takové peníze ani nepotřebuje. Nezachraňuje svět, nerve se s ultimátními padouchy a necestuje po drahých lokacích. Místo toho si vystačí s dětinským humorem a komorními potyčkami, krvavá zábava je pro něj totiž mnohem důležitější než měřítko.

Cable
Autor: Marvel Cable

3) Zastaví se Cable

Jak jsme zjistili v potitulkové scéně prvního Deadpoola, ve dvojce dorazí Cable. Tenhle supervoják s bionickou rukou nemá moc smysl pro humor a všechno řeší silou, takže bude (stejně jako v komiksech) ideální protiváhou ujetého žoldáka, který se soustavně baví s diváky. Cable navíc cestuje časem, což se vždycky hodí a tvůrci z toho můžou vytěžit kupu popkulturních narážek. Že o něm chcete vědět trochu víc? Stačí zamířit do článku o potitulkové scéně, kde jsme líčili jeho zrod a přihodili kupu fotek!

Deadpool credits

Nepochopili jste potitulkovou scénu Deadpoola? Tady je vysvětlení!

4) Premiéra nás čeká za dva roky

Druhý Deadpool je teď pro studio 20th Century Fox prioritou. Nikdo ho rozhodně nechce uspěchat, železo se ale musí kout, dokud je žhavé. V ideálním případě tak Deadpool dorazí do kin na Valentýna 2018 a střetne se s posledním dobrodružstvím pana Greye. Kdyby se nestíhalo, může z Deadpoola 2 nakonec být letní biják. Jelikož ale nepůjde o blockbuster s extrémně náročnými triky, mohl by ten únor klapnout.

5) Z Deadpoola časem bude týmový hráč

Deadpool je po finanční i divácké stránce tak úspěšný, že se u druhého dílu určitě neskončí. Už teď se potichu mluví o trojce, která by kolem Deadpoola mohla vystavět tým X-Force. Tahle akčnější protiváha X-Menů je dalším logickým posunem kupředu. A je téměř jisté, že se o ní pomalu začne debatovat už ve druhém díle.

Suicide Squad trailer

VIDEO: Joker řádí v Sebevražedném oddílu! Je tu nový geniální trailer nejočekávanějšího filmu roku!

A to je zhruba všechno. Deadpool si teď dává vítězné kolečko a brzy se určitě dozvíme nové informace  dvojce, tak zůstaňte na příjmu. Zatím třeba dejte v diskuzi vědět, jak moc se vám líbila jednička!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama