5 zábavných detailů, kterých jste si asi nevšimli v nových Star Wars

Star Wars přímo přetákají spoustou vtipných detailů a zajímavých souvislosti. Vybrali jsme pět z ních.
Zajímavé detaily v osmých Star Wars
Zajímavé detaily v osmých Star Wars

reklama

Od první minuty nových Star Wars: Poslední z Jediů je jasné, že tenhle film si nejvíce užijí opravdoví milovníci celé ságy. Najdete v nich totiž spoustu vtipných narážek na jejich minulost, postavy nebo ikonické scény.

Snad nemusíme připomínat, že článek obsahuje SPOILERY!

1) Válka žehliček

Žehlička z parodie Hardware Wars
Žehlička z parodie Hardware Wars

Jistě vám neunikla vtipná scéna, v níž se ukáže, že přistávající kosmické lodě jsou vlastně žehličky v prádelně Prvního řádu. Nejde však o náhodný fór, ale o poctu jedné z prvních Star Wars parodií, filmu Hardware Wars z roku 1978. V něm si to v kosmu rozdává třeba toaster s žehličkou a hlavní postavy se jmenují Fluke Starbucker, Ham Salad a princezna Ann-Droid.

2) Lukův kompas

Kompas, kterého se Luke zmocnil v příběhu hry Star Wars Battlefront II
Kompas, kterého se Luke zmocnil v příběhu hry Star Wars Battlefront II

Luke Skywalker si toho na opuštěný ostrov Ahch-To moc nevzal. Na jeho polici však pozorní zahlédnou kompas, který znají všichni pařani videohry Star Wars Battlefront II. Luke ho v ní totiž ukradne Impériu a  s jeho pomocí najde ostrov s prastarým chrámem Jediů a jejich posvátnými spisy.

3) Pes Carrie Fisher

Finn a Rose na Canto Bight
Finn a Rose na Canto Bight

Bez svého francouzského buldočka Garyho se představitelka princezny/generálky Leii Organy prostě nikam nehnula - a to ani na natáčení. Režisér Rian Johnson mu dal proto vtipnou roličku ve scéně z herny na Canto Bight. Doprovázel hosta, kterého můžete vidět na fotce úplně vzadu vlevo.

4) Barevné mléko vrací úder

Mladý Luke Skywalker čerpal sílu z modrého mléka
Mladý Luke Skywalker čerpal sílu z modrého mléka

Luke se ve svém dobrovolném vyhnanství na ostrově živí mimojiné mlékem čerstvě nadojeným z podivných chobotnatců s vemeny. Zelené mléko je poctou mléku modrému, na kterém Luke vyrostl na farmě na Tatooinu. Stejné mléko jsme mohli vidět pít i postavy v nové Lucasově trilogii i odbočce Rogue One.  Dali byste si? ;)

5) Proč se sakra jmenuje DJ?

Benicio del Toro jako DJ
Benicio del Toro jako DJ

Záludný hacker, na kterého narazí Fynn a Rose na Canto Bight, a kterého skvělým způsobem ztvárnil Benicio Del Toro, se jmenuje prostě jenom DJ. Možná vás napadlo, že ve volném čase svými energickými sety roztancovává tanečníky na galaktických parties, ale DJ je ve výsledku zkratka sousloví "Don´t join", neboli "Nepřidávej se".

Kdyby to jenom Fynn s Rose tušili - jenže oni stejně neměli na výběr. Kdyby však byli pozorní, mohli si varovné jméno přečíst na jeho čepici. Bylo napsáno ve fitkivní Star Wars abeceně Aurebesh - takže ani ti nejpozornější diváci ho nemohli rozlušit.

Jaká jiná libůstka vás pobavila v nových Star Wars?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!