6 nejlepších šílených komedií, které jste (možná) neviděli!

Tak zábavné, jako šílené.
Zahulíme, uvidíme
Zahulíme, uvidíme
New Line Cinema

reklama

Stát se na den policajty - to si přáli hrdinové nedělní komedie Falešní poldové, která bude frčet na Prima COOL od 20.00. Jejich nelegální cosplay zavdá příčinu tuctům zábavných situací, protože uniforma a pistole dělají i z obyčejného buzerování kolemjdoucích najednou "chránění pořádku"! Falešní poldové svou nevázaností připomínají jiné crazy komedie z posledních let, které se rychle staly kultem!

6) Zahulíme, uvidíme

Jsou komedie, které pro svou hlavní premisu musejí vymýšlet superkomplikovanou zápletku - a pak je tu úlet jménem Zahulíme, uvidíme, v němž si dva loseři před vyhořením prostě dají pár prásků trávy a následně vyrazí na jídlo. Triviální story je však bestiálně vtipným a místy i překvapivě hlubokým "road tripem", v němž jde o nějaké lehké drogy překvapivě málo.

Zahulíme, uvidíme
Autor: New Line Cinema Zahulíme, uvidíme

5) Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Jako blesk z čistého nebe v roce 2004 nebe udeřil první Zprávař s Willem Ferrellem. Jako typický biják své Apatowské grupy, do níž obvykle patří nejen Ferrell, ale i Steve Carell a další komici, představil Zprávař absurdní story o hlasateli tak mužném, že se kolem něho ohýbá čas i prostor… který však jednoho dne narazí na kolegyni, která se mu odváží vzdorovat. Množina vtipů na erekce nebo kouření (cigaret!) v přímém přenosu tu sice působí echt primitivním dojmem, právě kontext však činí ze Zprávaře dokonalou „sprostou crazy komedii pro intouše“.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho
Autor: Dreamworks Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

4) Hurá do basy

Jedenáct let stará poťouchlost Hurá do basy s Ci McBridem a Davidem Koechnerem působí vlastně notně podobně jako Falešní poldové, jenom přesně obráceně - ústřední "hrdina" se tu v rámci své pomsty rozhodne zavřít se s "nevinným" klučinou a spolu pak prožívají strasti a slasti (spíše ty strasti) života za katrem. Nepřekvapí vtipy na spadnuté mýdlo, překvapí naopak přítomnost Boba Odenkirka (Saul z Perníkového táty).

Hurá do basy
Autor: universal Hurá do basy

3) Horší než smrt

Britská komedie byla často notně odlišná od té americké - a film Horší než smrt to zas a znovu připomíná. Smrt hlavy rodiny tu poslouží pro setkání rozvětvené a rozhádané rodiny a vzájemné sváry tu pak skvěle vybublají na povrch... i vlivem kapky LSD. Přítomnost výborných herců jako Petera Dinklage nebo Alana Tudyka pak celkový koncept už jen zahušťuje ad absurdum.

Horší než smrt
Autor: MGM Horší než smrt

2) Absurdistán

Rok s rokem se diváci Absurdistánu (původně Idiocracy) poplácávají po zádech s tím, že dnešní svět už „dávno předpověděl právě tenhle biják“. Nechme stranou, že to není úplně pravda (mimo jiné proto, že inteligence se tak moc nedědí, ale o tom někdy třeba na Prima ZOOM), důležitější je, že to tak hodně lidí vidí – futuristický Absurdistán je zjevně jednou z mála skutečně úspěšných moderních satir, a skutečnost, že jej lidé citují při každých druhých volbách, ilustruje jeho historickou fortelnost.

Absurdistán
Autor: 20th Century Fox Absurdistán

1) Freddyho úlet

V době, kdy většina lidí považovala za vrchol komediální nechutnosti a šílenství Prcičky, se jeden muž rozhodl natočil film jako z jiného vesmíru. Tom Green, komediant z mnoha skečů na MTV, ztvárnil ve Freddyho úletu dospívajícího mladíka, který se snaží najít to správné štěstí v životě… zatímco masturbuje koně, vytváří klávesy ze slaniny anebo se sprchuje v potápěčském obleku. Freddyho úlet je tak radikálně mimo, že jej polovina diváků hodnotí 100% a druhá polovina nulou – faktem ale je, že v šílené komedii se nelze dostat kamkoliv dále. A ke cti téhle zběsilosti nutno přičíst, že tu rozhodně nikdy netušíte, co bude následovat o scénu dál!

Fredyho úlet
Autor: 20th Century Fox Fredyho úlet

Falešní poldové budou chránit sami sebe v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!