6 nejnebezpečnějších filmových monster: Zabil víc lidí Vetřelec, nebo Predátor?

Kdo má na triku nejvíc zářezů?
Vetřelec vs. Predátor
Vetřelec vs. Predátor
20th Century Fox

reklama

Sobotní večer na Prima MAX bude patřit béčkovému monstrfilmu – tentokrát mezi nás ve 22.10 připlave Superžralok! Jak si podobná monstra vlastně vedou? Když vyloučíme přerostlíky jako Godzillu, kteří zabijí školku každým svým šlápnutím, a soustředíme se jenom na první díly slavných sérií, vyloupne se nám šest až sedm sympaťáků.

Vetřelec (Vetřelec)

Počet mrtvých: 4–5

Je to asi ironické, ale dost možná nejslavnější filmové monstrum ve svém prvním bijáku získalo méně zářezů než mucholapka za průměrné letní odpoledne. Definitivní počet je navíc vcelku nejasný – v původním sestřihu totiž Vetřelec zabije i Dallase, jenže ve vystřižené scéně Dallase jenom „infikuje“ a tohoto pak z milosti dodělá Ripleyová.

Vetřelec
Autor: 20th Century Fox Vetřelec

Creeper (Jeepers Creepers)

Počet mrtvých: 6

Více lidí má na triku dokonce i sympaticky béčkový hlavní záporák z hororu Jeepers Creepers z roku 2001. Zápolení dvojice studentíčků v americkém vidlákově tu je osudné přesně šesti postavám. Jde mimochodem o počet příznačný většině prvních filmových dílů – a to vzdor skutečnosti, že pokračování často míří do dvou, i trojciferných čísel…

Jeepers Creepers
Autor: United Artists Jeepers Creepers

Žralok (Čelisti)

Počet mrtvých: 6

Větším drsňákem než Vetřelec je už žralok z Čelistí, a to vzdor skutečnosti, že žraloci sami jsou poměrně lidumilná stvoření – více lidí ročně zabijí i kopance od koní, a dokonce i naštvaní berani. Čelisti jsou ostatně inspirované ojedinělým „masakrem“ z Jersey Shore z roku 1916 – během této abnomálně krvavé události zemřeli v průběhu léta… čtyři lidé.

Čelisti
Autor: Universal pictures Čelisti

Vlkodlaci (Psí vojáci)

Počet mrtvých: 7

Ačkoliv jsou Psí vojáci pozapomenutým dílkem, pro nás platí střet Britského komanda s vlkodlaky za jeden z nejlepších střetů ultracool vs. hypercool filmových gerojů na plátně. Vlkodlaci tady navíc platí za skoro nezničitelné bestie, z nichž jde upřímný, živočišný strach!

Psí vojáci
Autor: Pathé Psí vojáci

Predátor (Predátor)

Počet mrtvých: 6–12

Predátor je tak trochu ironickou položkou – ačkoliv si titulní mimozemský lovec odnese 6 trofejí (s tím, že dalších 6 objevených v pralese v úvodu mohlo být rovněž jeho, ale neviděli jsme je), Arnoldovo komando zabije v intermezzu v půlce filmu přes 90 povstalců! Tak kdo je tu vlastně to monstrum?!

Predátor
Autor: 20th Century Fox Predátor

Bonus: Pátek třináctého

Počet mrtvých: 10+

Ultimativním filmovým hrdlořezem je však až hrdina kultovní slasherové klasiky Pátek třináctého. Jenom v prvním filmu Jason zabije desatero lidí, celkově v rámci série padne kolem 200 lidí! Samozřejmě, Pátek třináctého má mnoho pokračování, solidní suma proto dává smysl.

Pátek třináctého
Autor: Warner Bros. Pátek třináctého

Superžralok vycení čelisti již v sobotu ve 22.20 na Prima MAX!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!