7 nejdrsnějších herců a hereček, kteří nikdy nepotřebují kaskadéry!

Někteří herci jsou tak dobří, že klamou i mimo filmová plátna!
Tihle herci nepotřebují kaskadéry!
Tihle herci nepotřebují kaskadéry!
20th Century Fox

reklama

Věřte, nevěřte, hollywoodské hvězdy nejsou jen hýčkané ženy a muži, kteří potřebují vyhřívané pokrývky, vychlazené ovoce a zástup sluhů, kteří splní jejich sebepitomější přání. Najdou se mezi nimi i tací, kteří se nenechají zastupovat v kaskadérských scénách a přinejmenším jedno dvě jména vás v našem seznamu určitě překvapí! Nechybí totiž mezi nimi i ženy…

1) Angelina Jolie

Měří necelých 170 centimetrů, je hubená, že byste ji dali najíst, přesto je Angelina Jolie pořádná tvrďačka a ve spoustě filmů si drtivou většinu kaskadérských kousků natáčí sama. Třeba ve filmu Salt, kde hraje agentku FBI, se nenechala zastoupit ani jednou. A to její kousky zahrnovaly pády z výšek, nebo třeba skoky hlavou napřed během střílení!

Angelina Jolie
Autor: 20th Century Fox Angelina Jolie

2) Kristen Stewart

Nemusíte ji mít rádi, její výraz vám může připadat prkenný, ale přesto musíme herečku Kristen Stewart pochválit za statečnost. Ve filmu Sněhurka a lovec se – podobně jako Angelina v Saltu – nenechala zastoupit ani jednou, a to se bavíme o pádu do ledové řeky, houpání na laně hlavou dolu, nebo bojové scény ve středověkém brnění. Sama Kristen ale zdaleka nejvíc bojovala s prachobyčejnou jízdou na koni, kterých se k smrti bojí.

Kristen Stewart
Autor: 20th Century Fox Kristen Stewart

3) Harrison Ford

Ačkoliv s přibývajícím věkem se tenhle švihák šetří stále víc, ve svých nejlepších letech považoval kaskadéry za urážku. Celého Indiana Jonese natočil bez pomocníků, a i v tomto případě scénář Indyho zrovna nešetřil. Vybuchující vozidla, šílené skoky a spousta akce, se kterou si však Ford hravě poradil.

Harrison Ford
Autor: 20th Century Fox Harrison Ford

4) Tom Cruise

Kvůli své roli ve filmu Top Gun zůstal Tom Cruise na dlouhou dobu zamrzlý v roli pohledné frajírka, který nikoho a nic neuznává. Až po letech však potvrdil, že stejně tak, jako je něžný, umí být i brutálně nekompromisní. Mission Impossible v jeho podání znamenala třeba seběhnutí 181patrové Burj Khalify, a to už je něco, na co by jen tak někdo koule neměl…

Tom Cruise
Autor: 20th Century Fox Tom Cruise

5) Vin Diesel

Tak tady snad ani není potřeba cokoliv vysvětlovat. Podívejte se na Vina Diesela, podívejte se na Rychle a zběsile. Pak se zase podívejte na Vina Diesela a máte jasno! Tenhle chlapík prostě nepotřebuje nikoho, kdo za něj bude řídit auto, skákat přes propasti a dělat všechny tyhle zábavné věci, které 90 procent z vás zvládne tak maximálně sledovat.

Vin Diesel
Autor: 20th Century Fox Vin Diesel

6) The Rock

Dwayne Johnson je také člověk, kterého byste nechtěli naštvat, a i když se v poslední době filmu tolik nevěnuje, v akčních scénách se doslova vyžíval. Snad jen ta role Škorpióna byla taková na levačku, vzhledem k tomu hroznému CGI a faktu, že v té nejvyhrocenější scéně Rock vlastně vůbec nebyl...

Dwayne "The Rock" Johnson
Autor: 20th Century Fox Dwayne "The Rock" Johnson

7) Jason Statham

A na závěr jeden z největších drsňáků na plátně i mimo něj. Jason Statham, podle mnohých jediná možná volba pro film Hitman, je vlatně kaskadérem sám sobě. Zvládá vše a podle mnohých to zvládá s naprostou noblesou. Kurýr? Postradatelní? Jmenujte jakýkoliv jeho film a sledujte akční scény. Hraje v nich on a podle vlastních slov si to náležitě užívá!

Jason Statham
Autor: 20th Century Fox Jason Statham

reklama

reklama