7 nejlepších předělávek kultovních filmů: Hororová pecka Věc je remake!

Pomsta je pokrm nejlépe servírovaný za studena...
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Oldboy - upoutávka

reklama

Být 20 let zavřen v domácím vězení není nic příjemného - zvláště, když nevíte, kdo a proč vás do něj lapil! Ještě větší prekérka však je, když vás z něj jednoho dne bez vysvětlení propustí. Právě tak začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.10 americký biják Oldboy, remake stejnojmenné korejské kultovky. I když nemají remaky nejlepší pověst, Oldboy rozhodně patří do lepší ligy - koneckonců, filmaři se v asijské kinematografii úspěšně inspirují i u snímků, u kterých byste to nejspíše neřekli!

7) Oldboy

Americká předělávka Oldboye samozřejmě umně navazuje na původní korejský biják. Jasně, není tu zase až taková míra hnusu a drsnosti jako v původní verzi – to je však vzhledem k pověsti předlohy pro jemnocitnější z nás tak trochu kladem!

Oldboy
Autor: FilmDistrict Oldboy

6) Pro hrst dolarů

Asijské filmy se však úspěšně remakeovaly už v éře, kdy se za nejinovativnější filmový nápad považovala barva. Pro hrst dolarů, kultovní westernovka Sergia Leoneho, je totiž zcela přiznaným remakem filmu Yojimbo režiséra Akira Kurosawy. Základní film špagetového westernu se prostě inspiroval u samurajů.

Pro hrst dolarů
Autor: United Artists Pro hrst dolarů

5) Skrytá identita

Další parádní thriller, další film původem z Asie! Skrytá identita okopčila snímek Volavka, který hongkongští režiséři Andrew Lau a Alan Mak natočili v roce 2002. Výsledek i tentokrát sbíral ocenění se silou kombajnu. Existuje, herdek, nějaký úspěšný remake neasijského bijáku?

Skrytá identita
Autor: Warner Bros. Skrytá identita

4) Dannyho parťáci

No sláva! Původní Dannyho jedenáctka vyšla v roce 1960 – její premisou bylo natočit heist movie (tou dobou již etablovaný subžánr) s co nejslavnějšími světáky dané éry. Frank Sinatra, Dean Martin nebo Sammy Davis Jr. byli v nové verzi nahrazeni Georgem Clooneym, Bradem Pittem nebo Mattem Damonem, princip však zůstal úplně stejný.

Dannyho parťáci
Autor: Warner Bros. Dannyho parťáci

3) Věc

Podobné inovace se dočkala i Věc, a to hned dvakrát. Carpenterova klasika z počátku 80. let již sama remakeovala černobílý horor The Thing From Another World z roku 1951. Na Carpentera pak před pár lety volně navázal prequel (ve skutečnosti ale také jakýsi „duchovní remake“) Věc: Počátek, který sice nedosahoval kvalit osmdesátkového hororu, ale stále se řadil mezi ty lepší moderní sci-fi horory.

Věc
Autor: Universal pictures Věc

2) Sedm statečných

Je to tak – řeč teď nebude o nejnovějších remaku, ale o westernové „klasice“ z roku 1960. I ta totiž předělávala o šest let starší film, pro změnu opět japonského původu. Šlo o Sedm samurajů od (opět) Akiry Kurosawy, který pár let na to inspiroval například i první Hvězdné války. To už bychom ale zabíhali jinam...

Sedm statečných
Autor: United Artists Sedm statečných

1) Zjizvená tvář

Také Zjizvená tvář je trochu atypický příklad – tentokrát byla totiž inspirací filmu gangsterka z roku 1932, jejíž inspirací byl příběhem o vzestupu a pádu Ala Caponeho. Ústřední komoditou tu byl alkohol. Novější verze, kde hrají prim Latinoameričané a kokain, tak musela leckteré ideje překopat. Výsledkem je však jedna z nejlepších gangsterek všech dob!

Zjizvená tvář
Autor: Universal pictures Zjizvená tvář

Oldboy začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.10.

reklama

reklama