7 nejlepších záporáků ze Star Wars: Je větší borec Darth Vader, nebo Darth Maul?

Od tlusťochů k astmatikům.
Star Wars
Star Wars
Lucasfilm

reklama

Cesta předalekou galaxií pokračuje už v neděli ve 20.00 třetí epizodou Star Wars. Jak určitě víte, v tomhle díle se (chronologicky) poprvé objeví ikonický padouch Darth Vader. Rozebrali jsme proto ty nejlepší záporáky ze Star Wars, ať víte, zda ikona z roku 1977 obstojí i v mladší konkurenci.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů - upoutávka

07) Jabba Hutt

Ačkoliv vypadá jako produkt křížení zápasníka sumo se slizkým červíkem, Jabba vlastně žádný výjimečný talent zloducha nepředvedl. Jeho nejhorším přečinem bylo, že nechal Hana zalít do karbonitu namísto toho, aby ho zabil (ten barbar!) a že nechal Leiu obléct do bikin (ten ničema!). Tenhle galaktický Kmotr se tak umístil až na posledním místě mezi padouchy.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

06) Greedo

Více totiž paradoxně předvedl i Greedo, jehož největším počinem v rámci ságy bylo, že se nechal ve své první scéně zastřelit Hanem Solem v kantýně v Mos Eisley. Co tu tedy Greeedo vlastně dělá? Jeho úkolem bylo víc než jen umřít – svou obětí dodal Hanovi na cool faktoru! A to je něco, kvůli čemu si tu své místo jistě zaslouží.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

05) Kylo Ren

Dalším pánem na holení je záporák nejnovější – ale „pán na holení“ je možná tak trochu hyperbola, poněvadž Kylo působí dojmem, že při svém věku za žiletky mnoho neutratí. Vpravdě platí jedna věc: Kylo je velmi ambivalentní padouch a sem tam má blízko k antihrdinovi. Jasně, zabil Hana (proto je výše než Greedo a Jabba), ale vlastně při tom (uvnitř!) ronil krokodýlí slzy. Kylo je mnohem méně černobílá postava než padouši níže, a i proto nepůsobí zdaleka tak hrozivě.

Star Wars
Autor: Lucasfilm Star Wars

04) Generál Grievous

Starý brach Grievous měl velkou smůlu na to, jak jeho kyborgizované já vykreslila Pomsta Sithů. Pokud se budete držet jenom jeho projevů ve filmu, zřejmě si poklepete na čelo. Grivevous a cool padouch? Inu, ano! Ale jenom pokud zároveň vezmete v potaz i jeho trampoty v animované minisérii Clone Wars. Tam naopak Grievous působí jako krutopřísný mezigalaktický hrdlořez, který si dává Jedie ke snídani!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

03) Palpatine

Pokud nebudeme brát v potaz konspirační teorii, v níž je ultimativním padouchem ságy Jar-Jar, pak tato role připadá nejspíše Palpatinovi. Ze záporáků je navíc dost možná nejrealističtější – chceme říct, že kyborgizované kosmické rytíře disponující laserovými meči příliš často nepotkáváme. Ale zkorumpované politiky bažící po moci? Palpatine je navíc záporákem po dobu šesti filmů a jeho odkaz je znát i na Snookovi. I jeho však přesto někdo předběhl…

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

02) Darth Maul

Maulovým kouzlem je minimalismus – pokud tenhle frajer někde bydlí, uvnitř to určitě vypadá jako v designově vystajlovaném domku, kde uvnitř asepticky bílého megaobýváku najdete jenom miniaturní skleněný stůl a jedno bílé křeslo. Jinými slovy: Darth Maul sice nemluví, ale o to lépe šermuje. A díky téhle kombinaci umí dodnes parádně vyděsit!

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

01) Darth Vader

Na absolutní příčce však musí usednout náš milý Anakin „Darth Vader“ Skywalker. Jeho cesta od hrdiny k padouchovi je něčím, kvůli čemu jsou Hvězdné války nadčasové dílo – kdy jindy končí filmová trilogie tím, že zloduch vyhraje? Vader je dodnes absolutně nejčastějším maskotem ságy (daleko více než Luke) a není se čemu divit – tenhle ikonický padouch se zkrátka umí dostat pod kůži!

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder
Autor: Lucasfilm Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Star Wars: Epizoda III Pomsta Sithů začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!