7 nejšílenějších filmových teorií, které ale nečekaně dávají smysl!

Někdy by bylo lepší, kdyby filmaři svěřili svá díla fanouškům!
Nejbláznivější filmové teorie
Nejbláznivější filmové teorie
Universal Pictures/Warner Bros.

reklama

Napadlo vás při sledování filmu, že všechno může být úplně jinak? Vymysleli jste twist, který by dával smysl, ale nakonec jste se ho nedočkali? Tak porovnejte svoje nápady se sedmičkou nejšílenějších filmových teorií, které by ale dávaly maximální smysl, kdyby se pro ně filmaři rozhodli.

1) HARRY POTTER

Teorie: Harryho život kouzelníka je ve skutečnosti jen výplodem fantazie kluka, který žije u nevlastních rodičů v přístěnku pod schody, potom, co jeho vlastní rodiče zemřeli při autonehodě.

2) TITANIC

Teorie: Podobně jako v případě Harryho Pottera ani Titanic nemusí být tím, čím se zdá. Rose ze svého vztahu s bohatým snoubencem uniká k neexistujícímu ideálu muže svých snů, což podporuje i myšlenka, že se Jack objevil „odnikud“ a bezprostředně po katastrofě umírá.

3) PŘÍBĚH HRAČEK

Teorie: Také vám přijde divné, že se v Příběhu hraček nikdy neobjeví Andyho otec? To proto, že se rodiče rozvádějí (nebo jsou čerstvě rozvedení). I proto se Andy vydává s maminkou do nového menšího domku a vysvětluje to i fakt, že je Andy tiché introvertní dítě!

4) ZNAMENÍ

Teorie: Mimozemšťani ve filmu Znamení nejsou ve skutečnosti mimozemšťani. Jde o démony z pekel, což podporuje fakt, že je zraňuje voda. Připomeňme si, že Mel Gibson hraje roli pastora a voda v jeho domě je svěcená!

5) FORREST GUMP

Teorie: V závěru filmu je Forrestovi představen malý chlapec, kterého Jenny prohlásí za jeho syna. Aby byl film hořkosladký do samého konce, malý chlapec není ve skutečnosti Forrestův. Když vezmeme v úvahu, že Jenny byla tak trochu do větru, je jasné, že měla dítě s jiným a v závěru se pouze vrací ke svému přístavu jistoty a Forresta de facto zneužije.

6) PULP FICTION

Teorie: Přemýšleli jste nad tím, co se nachází v kufříku Marsella Wallace z filmu Pulp Fiction? Mnozí se přiklánějí k tomu, že uvnitř je jeho duše, kterou upsal ďáblu. Naznačuje to jednak kód kufříku – 666 – a jednak fakt, že je Marsellus (takřka) nesmrtelný…

7) BONDOVKY

Teorie: A na závěr jedna z největších klasik. Lidé mohutně spekulují nad tím, jak je to vlastně s Jamesem Bondem. Mnozí se přiklánějí k teorii, že podobně jako označení Agent 007 je i James Bond pouze kódem, který se uplatňuje v průběhu věků vždy na jinou osobu. Vysvětlovalo by to jednak fakt, že se neustále mění Bondův vzhled (haha) a jednak i to, že M neustále stárne!

reklama

reklama