7 sci-fi nářezů, na které se dá koukat pořád dokola: Od Predátora ke Strážcům Galaxie

Klasiky, kterými nic nezkazí(te).
Já, robot - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tajemné úmrtí geniálního vědce a vzpoura robotů - nedělní biják Já, robot vám na Primě COOL ve 20.00 ukáže 110 minut pátrání i akce probíhající těmito dvěma událostmi. I když tenhle film s Willem Smithem v roce 2004 nezískal přehnané pochvalná hodnocení, čas prověřil jeho kvality - momentálně si stojí na 82% a je 212. nejoblíbenějším filmem na ČSFD. Proč? Já, robot je vzdor odklonu od předlohy... příjemnou sci-fi klasikou. A po té je vždy poptávka. Důvody jsme rozebrali na několika podobných trvalkách.

7. Já, robot

Detektivka s roboty, Willem Smithem milujícím „začátek 21. století" a tajemnou konspirací v pozadí? Na Já, robot je toho mnoho, co lze nekriticky milovat – tak co na tom, že pointu zápletky zjistíte o hodinu a půl dřív než hlavní hrdinové?

Já, Robot
Já, Robot
20th Century Fox

6. Predátor

Za starých časů lidé milovali naháněčky v lese. Predátor je s to nám přiblížit to nejlepší z vychutnávání si kořisti - jenom namísto lišky a cápků s flintama nebo kuší do rovnice přidává superdrsné komando v čele s Arnoldem a mimozemského nimroda!

Predátor
Predátor
20th Century Fox

5. Pátý element

Svět, v němž je zlo skutečně odpudivé a dobro má kukuč spoře oděné Milly Jovovich, rádi navštěvujeme stále zas a znovu. Přidejte si k tomu létající auta a všudypřítomnou satiru futuristické Ameriky, jak ji umí jedině evropští filmaři, a výsledkem je nefalšovaná moderní klasika.

Pátý element
Pátý element
Gaumont

4. Star Trek II: Khanův hněv

Snad s výjimkou prvního moderního (rebootovaného) Star Treku od J. J. Abramse a Prvního kontaktu platí Khanův hněv za absolutní diváckou špičku příběhů hvězdné lodi Enteprise. Mírná inspirace Hvězdnými válkami téhle látce jenom prospěla – a původní posádka je doslova jediný originál!

Star Trek II: Khanův hněv
Star Trek II: Khanův hněv
Paramount Pictures

3. Terminátor 2

Arnold na vrcholu sil ve filmu, který umí vzácně podařeně postrašit i pobavit - tentokrát navíc titulní robot stojí na té správné straně Síly. Terminátor 2 byl a stále je vrcholem evoluce osmdesátkové akce!

Terminátor 2
Terminátor 2
TriStar Pictures

2. Strážci Galaxie

I když moderní éra naservírovala divákům řadu akčních filmů, ve většině z nich jsou hlavní hrdinové a témata daleko temnější, než je po chuti opakovanému sledování. I u těch Avengers dnes člověk kouká na Tonyho a Capa a ví, že se za pár let servou jako psi. Strážci Galaxie proto mezi nenáročnými, milovanými marvelovkami platí za cosi krásně unikátního.

Strážci galaxie
Strážci galaxie
Marvel Studios

1. Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Vzdor svému lehce depresivnímu konci je Impérium vrací úder čirou esencí toho nejlepší na jedné předaleké galaxii. Snad je důvodem i skutečnost, že jeho první třetině vévodí megalitická bitva a že namísto Lukova kukuče sledujeme ve zbytku filmu především charisma Hana Sola. Tak či onak, recept na úspěch je to dokonalý.

Hvězdné války - Epizoda V: Impérium vrací úder
Hvězdné války - Epizoda V: Impérium vrací úder
Lucasfilm

Já, robot se na Primě COOLbootuje již v neděli ve 20.00.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama