7 slavných herců, kteří ve filmech vždycky umřou

Chodící reklamy na pohřební služby.
Tihle herci umírají nejčastěji
Tihle herci umírají nejčastěji
Columbia Pictures/New Line Cinema

reklama

Nejspíše znáte slavné video se Seanem Beanem, v němž tento harcovník televize i filmu (Nedd Stark či Boromir) proklatě často umírá. Ačkoliv je Sean smrtí svých hrdinů proslavený, zdaleka v tomto klubu není sám. Jména dalších slavných herců, kteří ve filmech vždy umřou, vás nejspíše překvapí.

7) Leonardo DiCaprio

Zemřel v: Skrytá identita, Titanic, Letec, Počátek, Krvavý diamant...

Je to možná překvapivé, Leo to však umí podezřele často, i když se pak, jako v Revenantovi, občas může zas vrátit. Na kontě má DiCaprio 9 úmrtí, což je v poměru k jeho celé filmografii ve skutečnosti větší podíl, než jaký má na kontě Sean Bean.

 

 

6) Gary Oldman

Zemřel v: JFK, Leon, Hannibal, Ztraceni ve vesmíru, Pátý element...

Naopak Gary Oldman je oblíbeným filmovým umrlcem (s 13 odchody), a to zejména protože ještě donedávna hrál podezřele často zejména filmové padouchy. Tak trochu zlomem byl jeho komisař Gordon, jak však ukazují další bijáky jako Jeden musí z kola ven, Oldman má hold na tragické odchody čuch.

 

 

5) Gary Busey

Zemřel v: Přepadení v Pacifiku, Predátor 2, Bod zlomu, Smrtonosná zbraň

Zcela v alternativním vesmíru se tradičně nachází další Gary, tentokrát Busey. Herec proslavený zejména tím, že přežil svou vlastní skutečnou smrt a od své havárie občas mluví trochu z cesty, se ve filmech poroučel devatenáctkrát.

4) Mickey Rourke

Zemřel v: Tenkrát v Mexiku, Sin City, Domino, Wrestler, Iron Man 2

Rourke má na kontě, zejména z poslední dekády, úctyhodných 22 úmrtí svých postav. V jeho případě je dynamika paradoxně spíše obrácená. Rourke hrál k smrti odsouzené romantiky spíše v mládí, zatímco na stará kolena si častěji dává postavy padouchů.

 

 

3) Robert De Niro

Zemřel v: Lovec jelenů, Mys hrůzy, Frankenstein, Jackie Brown

Poměrně často na plátně umírá i slavný borec Robert De Niro, který byl jedním z těch, kdo zpropagoval (za mlada) koncept akčního hrdiny. Celkem De Niro na plátně umřel sedmnáctkrát.

2) Sean Bean

Zemřel v: Pán prstenů, Hra o trůny, Zlaté oko, Vysoká hra patriotů, Equilibrium, Ostrov, Černá smrt

Ano, přátelé, Sean Bean není na prvním místě! Ačkoliv se stal chodícím vtipem na filmovou smrt a byť patří mezi její přeborníky, Bean má na kontě "jenom" 25 smrtí.

 

 

1) John Hurt

Zemřel v: Vetřelec, V jako vendeta, Vesmírná tělesa, Hellboy, PRoposition, Ultramarines, Já, Claudius, Snowpiercer

S přehledem jej totiž překonal s cifrou 45 smrtí John Hurt. Ten dokonce předčil i jiné filmové legendy Vincenta Price a Belu Lugosiho, kteří ve své době dosáhli každý přes třicítku smrti! Čest jejich památkám!

 

reklama

reklama