7 věcí, které nevíte o Wolverinovi: Málem ho hráli borci z Matrixu, Gladiátora nebo Pána prstenů!

Ve skutečnosti má být prcek!
Wolverine
Wolverine
20th Century Fox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V pátek večer nás navštíví Wolverine ve filmu, ehm, Wolverine. Výlet nejdrsnějšího superhrdiny do Japonska začíná již ve 20.15 na Prima COOL a my k této příležitosti i nepoučeným geekům připomeneme, jak vlastně Wolverine vznikl, jak v komiksu vypadá či proč je momentálně jeho papírové já po smrti!

Wolverine - upoutávka
Wolverine - upoutávka

07) Poprvé se objevil v roce 1974

Wolverine se jako postava narodil na stránkách komiksu s Hulkem – byl přitom celý zahalen, původně jej totiž scenáristé viděli jako mladíka s umělými nasazovacími čepelemi.

06) Modelem stál Clint Eastwood

Pokud vám Hugh Jackman občas připomíná mladšího Clinta Eastwooda, nejde o náhodu – Wolverinova postava byla Eastwoodem přímo inspirována a Hugh byl následně vybrán i pro fyzickou podobnost staršímu herci.

Wolverine
Autor: 20th Century Fox Wolverine

05) Hugh Jackman je ve skutečnosti moc vysoký

Vzhledem k parádnímu Hughově přednesu bychom mohli zapomenout, že ačkoliv má Wolverinovo filmové já skoro 190 cm, v komiksu měl Wolverine mrzkých 160 cm!

04) Mohl však mít docela jinou filmovou tvář

V plánované (a neuskutečněné) verzi filmu X-Men z roku 1989 měl Wolverinea hrát Bob Hoskins (!), do filmu z roku 2000 pak byli zvažováni i Keanu Reeves, Russell Crowe nebo Viggo Mortensen.

03) Bojoval po boku Kapitána Ameriky... ve 2. světové

Ve světě komiksů, kde práva na různé marvelácké hrdiny nevlastní vícero konkurujících studií, bylo nakonec odhaleno, že s Capem ve 40. letech bojoval i o fous mladší Wolverine.

Wolverine
Autor: 20th Century Fox Wolverine

02) Nedávno přišel o svou regeneraci

Nejen ve filmu Logan, ale i v komiksu Marvelu Wolverine začal nabírat jizvy, jeho samoléčicí schopnosti totiž oslábly...

01) A pak umřel!

... jenže ztráta regenerace byla jenom příznakem. Následně totiž původní Wolverine i zaklepal bačkorama! Ve světě komiksových rebootů a alternativních realit (Wolverine zemřel mnohokrát) to není taková trága, ale Marvel s jeho comebackem momentálně nijak nespěchá.

Wolverine
Autor: 20th Century Fox Wolverine

Ve Wolverinovi však Logan stále vydatně žije – přesvědčte se o tom v pátek ve 20.15 na Prima COOL!

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama