9 věcí, které jste nevěděli o pokračování Barbara Conana. A jak to vypadá s trojkou?

Nejlepší na světě je rozdrtit nepřátele, hnát je pak před sebou a slyšet nářek jejich žen!
Ničitel Conan - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeden z nejlepších fantasy filmů všech dob - Barbara Conan - bude tuto neděli následovat jeho pokračování. Ve 20.00 totiž na COOLu začíná Ničitel Conan. Mírně opomíjený film ležící ve stínu "jedničky" se možná brzy dočká dlouho očekávaného pokračování, a to je ideální čas si sesumírovat vše, co o této solidní rubanici (možná) nevíte.

1) I když film nemohl režírovat John Milius (Barbar Conan), on sám se při natáčení jedničky inspiroval filmem Vikingové z roku 1958 - produkce proto pro Ničitele Conana sehnala rovnou Richarda Fleischera, rejžu Vikingů!

2) Původní název filmu byl Conan: Král zlodějů, což poměrně značně uhýbá z představy Conana jako drsného řezníka, jak ji dnes máme zažitou. 

3) Scénář prošel celou řadou úprav - dokonce tak velkou, že si původní autoři příběhu mohli vydat komiks založený za své story, jež značně liší od filmu. 

universal pictures b
Autor: universal universal pictures b

4) Snímek je tak trochu bratrem sci-fi bijáku Duna od Davida Lynche. Obě produkce totiž vznikaly ve stejný čas v Mexico City, producent Dino De Laurentiis proto přišel s geniálním nápadem, že některé scény obou filmů natočí stejný štáb na stejném místě, jenom s jinými herci!

5) Natáčení muselo být vůbec zábavné. Představitelce princezny Olivii d’Abo bylo jenom třináct let, na place si střihli cameo borci jako tehdejší basketballová legenda Wilt Chamberlain anebo wrestler Obr André. 

6) Snaha na Conanovi vydělat horentní sumy se nakonec podepsala i na přestříhání pro dětičky - film měl sice původně (stejně jako Barbar Conan) disponovat ratingem R, tedy pro dospělé, studio si však vymohlo přestříhání pro rating PG pro mladistvé, jež se na celkovém stylu nemálo podepsal. 

universal pictures
Autor: universal universal pictures

7) Přitom všem nám ovšem Ničitel Conan navždy zajistil přízeň Arnolda Schwarzeneggera - ten totiž jako úspěšný herec v průběhu natáčení konečně získal americké občanství, jež drží dodnes! 

8) Biják se měl dočkat hned několika možných pokračování. První mělo přijít záhy v roce 1986, Arnold se však raději upsal jistému filmu jménem Predátor, a tak se Conan 3 odložil. Další šanci měla verze, jež se měla natáčet v roce 2002. Její jméno bylo Král Conan, režírovat chtěli tehdejší Wachovští, ale opět se ji do cesty postavil osud - Arnie se totiž po vítězství ve volbách stal králem skutečným, toho času v Kalifornii.

9) Příští rok se ho však snad konečně dočkáme! Na rok 2017 je totiž (údajně...) v plánu Legenda Conan, jež by měla přeskočením čtyř dekád příběhů celou ságu Arnoldovy první postavy skutečně završit!

universal pictures c
Autor: universal universal pictures c

Ničitel Conan vyráží za dobrodružstvím už v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Reklama
Reklama